رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 3 August
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: چرخش سیاست انگلیس درباره هوآوی با فشار دستگاه امنیتی/ توسعه شبکه ۵G انگلیس بدون هوآوی به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی،‌گزارشات حاکی از آن است که دولت انگلیس در چرخشی آشکار قصد دارد استفاده از تجهیزات هوآوی در شبکه نسل پنجم مخابرات این کشور را تا […]

به گزارش جامعه نیوز:

چرخش سیاست انگلیس درباره هوآوی با فشار دستگاه امنیتی/ توسعه شبکه ۵G انگلیس بدون هوآوی

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی،‌گزارشات حاکی از آن است که دولت انگلیس در چرخشی آشکار قصد دارد استفاده از تجهیزات هوآوی در شبکه نسل پنجم مخابرات این کشور را تا پایان سال جاری متوقف کند.

این در حالی است که انگلیس در ماه ژانویه به شرکت هوآوی اجازه داده بود تا در توسعه شبکه پنج جی مشارکت کند.

بر اساس گزارش رسانه‌های انگلیسی این تصمیم با هدایت یکی از بخش‌های سازمان جاسوسی این کشور انجام شده است و دلیل آن تحریم‌های آمریکا بوده است.

گزارش این واحد قرار است این هفته به بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور، ارائه شود.

وزرای عضو شورای امنیت انگلیس هم قصد دارند طی دو هفته آینده در تغییر سیاستی آشکار طرح ممنوع شدن استفاده از تجهیزات هوآوی را در شبکه مخابراتی این کشور را تصویب کنند.

روزنامه ساندی تایمز انگلیس گزارش داد ممکن است شرکت هوآوی تا سال‌های ۲۰۲۶ و ۲۰۲۷ از شبکه مخابراتی این کشور به طور کامل حذف شود.

بیش از یک سال است که دولت آمریکا در تلاش است تا متحدان خود را بر آن دارد که استفاده از تجهیزات هوآوی را در شبکه مخابراتی خود کنار بگذارند.

واشنگتن مدعی است که استفاده از هوآوی اشتراک گذاری داده‌های اطلاعاتی بین انگلیس و آمریکا را به خطر انداخته و از نظر امنیتی مخاطره آمیز است.

واشنگتن می‌گوید دادن مجوز برای حضور هوآوی در بازار مخابراتی انگلیس دیوانگی است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها