رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۷ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 25 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  چرا در فصل کاشت محصولات قیمت انواع کودهای شیمیایی ۵۰۰ درصد افزایش پیدا کرد؟ به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید محمد پاک‌مهر نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۶ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به دولت تدبیر و امید اظهار داشت: دولت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 چرا در فصل کاشت محصولات قیمت انواع کودهای شیمیایی ۵۰۰ درصد افزایش پیدا کرد؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید محمد پاک‌مهر نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۶ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به دولت تدبیر و امید اظهار داشت: دولت باید درخصوص وضعیت بازار تدبیری بیاندیشد زیرا حال عمومی معیشت مردم خوب نیست، تورم افسارگسیخته است و نظارت‌ها کمرنگ شده و قیمت‌ها به ثانیه تغییر می‌کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای رئیس جمهور و وزرای محترم اوضاع بازار مسکن، خودرو، سکه و ارز، آهن آلات و سیمان را دریابید، قیمت‌ها نجومی شده‌اند، تدبیر کجاست.

وی افزود: رئیس جمهور و آقای خاوازی پاسخ دهند که چرا در فصل برداشت و خرید تضمینی گندم این محصول استراتژیک به یکباره قیمت نهاده‌های دامی به خصوص جو از ۱۵۰۰ تومان به ۳ هزار تومان می‌رسد در حالی که قیمت خرید تضمینی گندم ۲۵۰۰ تومان است که در این شرایط نه تنها تحویل گندم به سیلوها کاهش یافت بلکه گندم  بیشتر مصرف حیوانی پیدا کرده است.

پاک‌مهر ادامه داد: چرا در فصل کاشت محصولات کشاورزی قیمت انواع کودهای شیمیایی که نیاز کشاورزان است افزایش ۵۰۰ درصدی پیدا می‌کند، میانگین کود مصرفی برای هر هکتار دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. چرا در موقع کاشت و برداشت کشاورزان را حمایت نمی‌کنید؟

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر بهداشت و درمان گفت:کادر بهداشت و درمان را دریابید ، افرادی که با ایثار و فداکاری منشأ خیر و سلامت مردم شده‌اند نیاز دارند که فوق‌العاده ویژه پرداخت شده و تبدیل وضعیت آنها نیز نهایی شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها