رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

جامعه نیوز

به گزارش جامعه نیوز: چرا خدا انسان را به پاداش و عذاب وعده داده است؟ به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، مرحوم ‌آیت‌‌الله حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) در یکی از سخنرانی‌های خود، به موضوع «راهنمایی خدا، اوامر و نواهی اوست» پرداخت که در ادامه می‌خوانید: اگر انسان بخواهد سیر تکاملی داشته […]

به گزارش جامعه نیوز:

چرا خدا انسان را به پاداش و عذاب وعده داده است؟

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، مرحوم ‌آیت‌‌الله حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) در یکی از سخنرانی‌های خود، به موضوع «راهنمایی خدا، اوامر و نواهی اوست» پرداخت که در ادامه می‌خوانید:

اگر انسان بخواهد سیر تکاملی داشته باشد و به آن مقام بالا که مستعد آن است، برسد، باید راهنمایش خدا باشد و راهنمایی خدا، اوامر و نواهی اوست. برای رسیدن به آن هدف عالی، امر کرده اعمالی را انجام دهی و از کارهایی که مانع رسیدن به هدف است، پرهیز کنی. امّا به این هم بسنده نمی‏‌کند؛ خدا آن‏قدر مهربان است که به امر و نهی اکتفا نکرده، بلکه در کنار آن ضامن اجرایی هم قرار داده است:

«وَ الاَمرُ وَ النَّهیُ لایَجتَمِعان إلّا بِالوَعدِ وَ الوَعیدِ»؛ امر و نهی هم با هم جمع نمی‏‌شوند، مگر اینکه کنارش وعدۀ پاداش و وعید کیفر بدهد.

خداوند وعده داده اگر به اوامر او عمل کردی، پاداش می‏‌دهد و اگر نعوذبالله نواهی را مرتکب شدی یا ترک واجبات کردی، کیفر می‌‏کند. برای اینکه بندگانش بتوانند این وعده و وعید و این لذّت و عذاب وعده داده شده را تصوّر کنند، در همین دنیا نمونه‌‏هایی از پاداش و نمونه‌‏هایی از کیفر در سطحی بسیار ضعیف، نشان می‌‏دهد.

این سخنرانی را اینجا بشنوید:

 

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  واعظی: بورس دارد خودش را اصلاح می کند/ یکی از دغدغه های رئیس جمهور معیشت مردم است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها