رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 4 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  چرا جلسات هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با حضور ناظرین مجلس برگزار نشده است؟ علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۷ آبان) در جلسه علنی مجلس و در تذکری اظهار داشت: طبق ماده ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس، نظارت بر کلیه امور اداری و مالی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 چرا جلسات هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با حضور ناظرین مجلس برگزار نشده است؟

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۷ آبان) در جلسه علنی مجلس و در تذکری اظهار داشت: طبق ماده ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس، نظارت بر کلیه امور اداری و مالی و استخدامی مجلس برعهده هیأت رئیسه است. این در حالی است که بیش از یک ماه است هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در حالی که اعضای ناظر مجلس در صحن علنی یک ماه پیش انتخاب شدند مشخص است. 

وی از هیأت رئیسه این سؤال را مطرح کرد که چه اتفاقی افتاده است که بعد از برگزاری انتخابات و تعیین اعضای آن تا به امروز حتی یک جلسه هم برگزار نشده و به رسمیت نرسیده است. 

وی تصریح کرد: تمرکزگرایی و اینکه همه چیز در قبض و ید باشد تا کجا باید باشد. یعنی چون عده‌ای هدفشان محقق نشده است و یا در هیأت نظارت نمی‌تواند محقق شود، باید اصل جلسات هیأت نظارت بر انتخابات برگزار نشود؟ 

خضریان گفت: به نظر می‌رسد که عده‌ای در حال بازی با مجلس در برگزاری انتخابات شوراها هستند. یا از سوی دیگر در صحن علنی مجلس، نمایندگان سه نفر را به عنوان نماینده در هیأت امنای خانه ملت تعیین کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت خبرگزاری خانه ملت از نظر افکارعمومی نیاز به گفتن ندارد که در چه شرایطی قرار دارد و متأسفانه این خبرگزاری تبدیل به یک پایگاه روابط عمومی صرف شده است.

خضریان گفت: جلسه هیأت امنا برای تعیین تکلیف این خبرگزاری با وجود گذشت چندین ماه از مجلس یازدهم برگزار نشده است و هم‌اکنون به صورت غیرقانونی اداره می‌شود و این جلسه هم برگزار نشده است. 

وی گفت: به نظر می‌رسد آنچه که میل برخی افراد بوده است یا انجام شده یا انجام نشده است؛ آیا بایستی همه چیز براساس میل ریاست مجلس رقم بخورد؟ و اگر اینگونه نباشد باید مانع از اجرای قانون باشد؟

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی که ریاست اداره مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر خزریان گفت: هیأت نظارت انتخاب بر شوراها پنج هستند و هیأت امنای خانه ملت هم سه نفر هستند. البته مجلس انتخاب خود را انجام داده است و این افراد بایستی در یک جلسه مسائل را پیگیری کنند. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس که نمی‌تواند برای این افراد جلسه بگذارد، بلکه باید هیأت امنا براساس اختیاری که مجلس به آنها داده است جلساتی را برگزار کرده و به وظایفشان رسیدگی کند.

نایب رئیس مجلس گفت: هیأت نظارت بر انتخابات شوراها هم که پنج نفر هستند بایستی که طبق قانون تشکیل جلسه بدهند و به وظیفه‌شان عمل کنند، ولی در مجموع این موضوع و مشکلات را پیگیری خواهم کرد، ولی عنوان شده است که ظرف امروز و فردا مشکل حل خواهد شد. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها