پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
چای سنواتی 20 سال است که در انبارها انباشته شده و کشتکاران بیچاره شدند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

چای سنواتی ۲۰ سال است که در انبارها انباشته شده و کشتکاران بیچاره شدند

به گزارش جامعه نیوز:

 چای سنواتی ۲۰ سال است که در انبارها انباشته شده و کشتکاران بیچاره شدند

به گزار خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، در جریان ارائه گزارش وزیر جهاد کشاورزی به مجلس، اظهار داشت: متاسفانه کوتاهی‌هایی در بخش کشاورزی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در بحث آبخیزداری در کل استان ها ضعیف عمل می کند، اظهار داشت:‌ عدم توجه به آبخیزداری باعث شده تا سیل به مردم به ویژه در استان های شمالی آسیب بزند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زیرمجموعه‌های بخش کشاورزی بسیار زیاد است و در بسیاری از کشورها هرکدام از این زیرمجموعه ها در حد یک وزارتخانه هستند.

وی در ادامه بیان کرد: صنعت مرغ در کشور دچار ورشکستگی شده و از سویی مرغداران مجبورند جوجه های یک روزه خود را دفع کرده و قیمت مرغ در کشور نوسان داشته باشد، همچنین در بحث میوه و باغات هم کمکی نمی شود و ما در کشور دچار کمبود سردخانه هستیم.

دلخوش با اشاره به اینکه صنعت ابریشم در کشورمان به خاک نشسته است، گفت: صنعت ابریشم در ایران ۱۵۰ سال قدمت دارد و یکی از بزرگترین تجارت های ما بوده که اکنون به خاک نشسته و کارگران آن به دلیل عدم دریافت حقوق سرگردان شده اند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس قانون برنامه ششم توسعه باید پمپاژهای دیزلی با همکاری وزارت نیرو و نفت به برقی تبدیل می شد که این اقدام انجام نشده است.

این خبر را هم ببینید:  بررسی پیشنهاد حذف آزمون استخدام معلمان حق‌التدریسی در کمیسیون آموزش

دلخوش ضمن انتقاد از واردات بی رویه برنج به ویژه در فصل کشت این محصول در استان های شمالی کشور، عنوان کرد: کشاورزان دچار مشکل شده اند و مردم این محصول را با قیمت بالاتر خریده و کشاورزان هم مجبورند آن را گران بفروشند، همچنین چای سنواتی ۲۰ سال است که در انبارها انباشته شده و کشتکاران بیچاره شدند.

انتهای پیام/