رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 22 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  پیگیری اقدام خلاف قانون وزارت بهداشت در کمیسیون فرهنگی/نباید مردان در دوره زنان و زایمان پذیرفته شوند حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین نماینده کاشمر در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت اظهار داشت: در اینکه باید در حوزه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پیگیری اقدام خلاف قانون وزارت بهداشت در کمیسیون فرهنگی/نباید مردان در دوره زنان و زایمان پذیرفته شوند

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین نماینده کاشمر در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت اظهار داشت: در اینکه باید در حوزه طبابت به سمت متخصص حرکت کنیم و اگر روزی نیاز باشد زنان در عرصه پزشکی مردان و یا مردان در عرصه پزشکی زنان وارد شوند شکی نداری اما اکنون سرانه پزشک در کشور بالاست و شاهد عرضه بیش از تقاضای پزشک هستیم. 

وی افزود: ورود مردان به عرصه پزشکی زنان و زایمان قطعا به جهت اینکه نیازی وجود  ندارد محل اشکال بوده و موجب تداخل بین وظایف پزشک زن و پزشک مرد خواهد شد.

نماینده کاشمر در مجلس  تصریح کرد: جذب پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان ناشی از تفکر لیبرالیستی کسانی است که دفترچه پذیرش متخصصان را تهیه و تنظیم کرده است؛ این دسته از افراد قائل به توسعه کشور هستند و نه پیشرفت آن. 

وی گفت: توسعه واژه‌ای لیبرالیستی است که بار معنایی خاصی دارد؛ به نظر می‌رسد نگاه عده‌ای خاص ایرانی اسلامی نیست بلکه نگاهی ایرانی تنها و بدون گزاره اسلامی دارند در حالی که ما ایران را با اسلام و اسلام را با ایران عجین می‌دانیم.

نماینده کاشمر در مجلس خاطرنشان کرد: اقدام وزارت بهداشت در درج پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان کاری موذیانه است که انجام شده و قطعا کسانی که این دفترچه را تهیه و تنظیم کرده‌اند و مشاوران این کار نگاهی لیبرالیستی دارند. هر چند که ممکن است وزیر بهداشت در جریان نباشد.

نیک‌بین در پایان گفت:‌ پذیرش مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان که ویژه بانوان است را به دلیل عدم انطباق با فرهنگ و قوانین در کمیسیون فرهنگی مجلس پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها