رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  پیگیری‌ها برای حمایت از صنایع سلولزی به ثمر نشست/ واردات ام دی اف با تعرفه بالا و صادرات با تعرفه پایین علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پیگیری‌ها برای حمایت از صنایع سلولزی به ثمر نشست/ واردات ام دی اف با تعرفه بالا و صادرات با تعرفه پایین

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: اقداماتی در رابطه با حمایت از صنایع چوب و به طور کلی صنایع سلولزی ایران انجام شده که خدا را شکر این پیگیری‌ها به ثمر هم نشسته است.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده بنا شد تا تعرفه صادرات صنایع سلولزی اعم از کاغذ، ام دی اف و امثال آن کاهش یابد و تعرفه واردات این محصولات به کشور افزایش پیدا کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اکنون واردات مواد اولیه تولید کاغذ مانند چوب به کشور صفر شود و با دستور وزیر صنعت واردات هر گونه ام دی اف یا دیگر محصولات صنایع سلولزی با موافقت سندیکای مربوط به این صنعت انجام شود.

بابایی خاطرنشان کرد: ۵۰۰ هزار نفر در حوزه صنایع سلولزی در سه استان شمالی کشور مشغول به کار هستند و حمایت از این صنعت کمک شایانی به اشتغال افراد در این استان‌ها می‌کند.

 وی افزود: شرکت تولید چوب و کاغذ استان مازندران که در ساری نیز واقع است سالانه صد هزار تن کاغذ تولید می‌کند و قادر است تا تمام نیاز کاغذ کشور را تأمین کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق توافق قبلی منابع طبیعی با شرکت تولید چوب و کاغذ استان مازندران صیانت از جنگل‌ها برعهده این شرکت گذاشته شده بود که با جلوگیری از قطع درختان تحت عنوان تنفس جنگل‌ها بنا شد تا بدهی منابع طبیعی به شرکت مذکور از طریق تهاتر مواد اولیه برای تولید کاغذ نوشتاری و کاغذ روزنامه انجام شود.

این خبر را هم ببینید:  رهبر انقلاب: امنیت نباشد عدالت هم مختل خواهد شد/ ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند

بابایی خاطرنشان کرد: منابع طبیعی ۶۰۰ میلیارد تومان به شرکت تولید چوب و کاغذ مازندران بدهکار است و بنا شد تا این بدهی از طریق تهاتر به صورت در اختیار قراردادن مواد اولیه برای تولید کاغذ به این شرکت پرداخت شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها