رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  پیش‌بینی افزایش خرید تضمینی گندم/ تولید ۲ هزار تن بذر هیبرید دانه های روغنی به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدکاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و بعد از قرائت گزارش کمیسیون کشاورزی درباره توزیع نهاده‌های دامی اظهار داشت: حدود ۷۰ درصد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پیش‌بینی افزایش خرید تضمینی گندم/ تولید ۲ هزار تن بذر هیبرید دانه های روغنی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدکاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و بعد از قرائت گزارش کمیسیون کشاورزی درباره توزیع نهاده‌های دامی اظهار داشت: حدود ۷۰ درصد بخش زراعت را گندم تشکیل می‌دهد و برنامه‌ریزی‌های خوبی برای سال جاری صورت گرفته است چرا که شاکله اصلی بخش زراعت گندم است.

وی افزود: ۳۱۵ هزار تن بذر گواهی شده درجه یک گندم را موفق به تولید شده‌ایم این در حالی است که این رقم در سال ۹۹ به ۴۳۳ هزار تن رسید که حکایت از رشد ۳۶ درصدی دارد همچنین غنی‌سازی بذر گندم هم انجام شده است و تلاش کردیم با این کار ضمن توجه ویژه به سلامت مردم افزایش غلظت هم داشته باشیم که برای این کار ۱۱۵ هزار تن را به صورت رایگان غنی‌سازی کردیم؛ سن‌زدگی در گندم هم به ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

خاوازی گفت: گندم از نظر کیفی در سراسر کشور مورد ارزیابی قرار گرفته است، ۹۲ درصد گندم‌های مورد بررسی قرار گرفته از نظر کیفیت خوب بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش خرید تضمینی گندم از کشاورزان گفت:‌در سال ۹۸ خرید تضمینی گندم از کشاورز ۷.۷ میلیون تن بوده است که برای سال ۹۹ این رقم به ۸.۵ میلیون تن رسیده است اما پیش‌بینی کرده‌ایم در سال ۱۴۰۰ این رقم به ۸.۸ میلیون تن برسد.

وی گفت:‌در بحث دانه‌های روغنی که مورد تأیید مقام رهبری است واردات بذر هیبرید که به شدت به آن وابسته هستیم به شدت کاهش پیدا کرده و ۲ هزار تن بذر این بخش تولید شده است.

این خبر را هم ببینید:  آیا زمان انحلال شورای عالی آموزش پرورش فرا رسیده است؟!

خاوازی گفت:‌در موضوع کشت کلزا که پیش از این در ۲۰۳ هزار هکتار در کشور تولید صورت می‌گرفت با اقدامات صورت گرفته به ۲۲۰ هزار هکتار توسعه پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: عواید تصمیمات خرید تضمینی کلزا و چغندر قند را در سال جاری خواهید دید که البته این کار با همراهی مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.

 ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها