پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
پژوهش در دانشگاه‌ها با مأموریت کمک به سیاستگذاران برای حل مسائل کشور باشد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

پژوهش در دانشگاه‌ها با مأموریت کمک به سیاستگذاران برای حل مسائل کشور باشد

به گزارش جامعه نیوز:

 پژوهش در دانشگاه‌ها با مأموریت کمک به سیاستگذاران برای حل مسائل کشور باشد

وحید آرایی معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: نظام مردم سالاری دینی دستاورد و محصول برجسته انقلاب اسلامی بود که استبداد داخلی و استعمار خارجی را که در رژیم وابسته طاغوت وجود داشت از بین برد. 
 
 آرایی با بیان اینکه نظام سلطه از اول انقلاب اسلامی تاکنون با فشارها و ابزارهای مختلف سخت افزاری و نرم افزاری تلاش نمود که به اهداف،ارزش ها و آرمان های متعالی انقلاب و نظام اسلامی آسیب برساند، گفت: اسلامیت و جمهوریت نظام با محوریت ولایت مطلقه فقیه و نیز حضور و نقش آفرینی بموقع ملت انقلابی و سرافراز ایران در صحنه های مختلف، نقشه های پلید دشمنان را همواره نقش بر آب کرده است.  
 
معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه نظام دانست و تأکید کرد: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید به مفاد بیانیه و سرفصل های پایانی آن بویژه پیشرفت روزافزون در زمینه علم و پژوهش توجه نمود.   
 
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به سه رسالت اصلی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: توجه بیش از پیش به معرفت افزایی، بینش افزایی و بصیرت سیاسی و نیز دانش افزایی سیاستی یعنی مسأله محور شدن مأموریت دانشگاه ها برای استادان و دانشجویان ضرورت دارد. 
 
آرایی با اشاره به اینکه مأموریت گرا شدن دانشگاه ها یعنی آموزش و پژوهش در دانشگاه ها باید در خدمت نیازهای انقلاب اسلامی و جامعه قرار گیرد، گفت: این خلأ در دانشگاه ها سبب شد که بسیج اساتید با رویکرد حل المسایلی به تسهیل گری سیاست پژوهی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برای کمک به سیاستگذاران بپردازد.  
 
معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور در پایان گفت: بسیج اساتید با نقطه زنی میدانی آمادگی دارد تا نیازهای دستگاه های اجرایی در سطوح ملی، استانی و شهری را احصاء و راه حل های سیاستی برای رفع آن ارائه نماید.

این خبر را هم ببینید:  شمخانی: تارهای عنکبوتی که صهیونیست‌ها مدعی آهنین بودنش بودند با موشک‌های مقاومت‬⁩ فروپاشید

انتهای پیام/