پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
پژمانفر: فساد در تخصیص ارز دولتی و نبود نظارت دو عامل گرانی نهاده‌های دامی است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

پژمانفر: فساد در تخصیص ارز دولتی و نبود نظارت دو عامل گرانی نهاده‌های دامی است

به گزارش جامعه نیوز:

 پژمانفر: فساد در تخصیص ارز دولتی و نبود نظارت دو عامل گرانی نهاده‌های دامی است

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به رسیدگی به موضوع افزایش قیمت نهاده‌های دامی کشور در کمیسیون اصل نود مجلس گفت: این مسأله یک مسائله چندوجهی از جهات مختلف باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن گزارش کمیسیون را در این باره تهیه و ارائه کنیم تا به اطلاع مردم برسد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش نهاده‌های دامی در کشور وجود فساد در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای اساسی است که به طور صحیح در اختیار افراد قرار نگرفته است و به دلالانی این ارز داده شده با اقدامات خود باعث افزایش قیمت‌ها در بازار شده‌اند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: موضوع دیگر نبود نظارت درست بر روند توزیع نهاده‌های واردشده به کشور است که بخش قابل ملاحظه‌ای از آن در اختیار سودجویان و دلالان قرار گرفته و آنها نیز این نهاده‌ها را در اختیار مصرف کنندگان اصلی قرار ندادند و با چند برابر قیمت آن را در بازار عرضه کرده‌اند.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید بر روند توزیع این نهاده‌ها تا زمان رسیدن آن به دست مصرف کننده اصلی نظارت داشته باشد اما وقتی هم وزارت صنعت، هم وزارت کشاورزی هر دو خود را در این زمینه متولی می‌دانند، طبیعی است که نظارت درستی هم انجام نمی‌شود و مصداق همان ضرب المثلی می‌شود که وقتی آسپز دو تا شد غذا یا شور می‌شود یا بی نمک.

این خبر را هم ببینید:  کمیسیون بهداشت بدنبال تجمیع منابع برای گسترش حمایت بیمه‌ای در بودجه 1400

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌