پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
پوشش 92 درصدی اینترنت در روستاهای شهرستان ایجرود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

پوشش ۹۲ درصدی اینترنت در روستاهای شهرستان ایجرود

به گزارش جامعه نیوز:

 پوشش ۹۲ درصدی اینترنت در روستاهای شهرستان ایجرود

حامد سرائی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: با راه‌اندازی ۱۶ سایت مخابراتی، طی سال گذشته در شهرستان ایجرود، روستاهای بالای ۲۰ خانوار بهره‌مند از اینترنت پرسرعت از ۷۲ درصد به ۹۲ درصد ارتقا یافت.

وی افزود: مدارس روستاهای نکتو، اغلبیک علیا، آقبلاغ، قره سعید، بیدگینه، چاپوق و هلیل آباد در سال ۹۹ و با هزینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مراجعه حضوری تیم‌های فنی و تحویل مودم و ترافیک رایگان، به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

سرائی با اشاره به ضریب نفوذ مناسب اینترنت در شهرستان ایجرود گفت: روستاهای نکتو و اغلبیک علیا با ۴۴۵ خانوار به اینترنت پرسرعت نسل ۳ متصل هستند و اینترنت پر سرعت در چهار مدرسه این روستاها قابل استفاده است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به بررسی‌های میدانی وضعیت اینترنت برخی روستاها، افزود: روستاهای آقبلاغ و قره سعید نیز با عددی بالغ بر ۵۳۸ خانوار به اینترنت پرسرعت نسل چهارم دسترسی دارند و در مجموع پنج مدرسه در این روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.

 سرائی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۷۱۹ خانوار در روستاهای بیدگینه، چاپوق و هلیل آباد نیز مانند روستای اشاره شده به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و ۶ مدرسه این روستاها به مودم و اینترنت پرسرعت تجهیز شده‌اند.

وی گفت : تلاش می‌کنیم با همکاری و همدلی مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتباط ۱۰۰ درصدی و دسترسی به اینترنت پرسرعت در شهرستان ایجرود و سایر شهرستان‌ها را شاهد خواهیم بود.

این خبر را هم ببینید:  بنیاد علوی در احمدی 400 واحد مسکونی می‎‌سازد

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق