رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 30 خبر


  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۰ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 4 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  پورابراهیمی: با تصویب شفافیت آراء بستر شفافیت را به سایر قوا و ارکان نظام تسری دهیم به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۲ بهمن) و در جریان بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی اولویت‌دار طرح شفافیت آراء نمایندگان اظهار داشت: […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پورابراهیمی: با تصویب شفافیت آراء بستر شفافیت را به سایر قوا و ارکان نظام تسری دهیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۲ بهمن) و در جریان بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی اولویت‌دار طرح شفافیت آراء نمایندگان اظهار داشت: در مجلس یازدهم مطالبه جدی از مردم برای ایجاد عملکرد شفاف در حوزه مأموریت‌های نمایندگان شکل گرفت.

وی افزود: یکی از طرح‌هایی که در ابتدای تشکیل مجلس یازدهم شکل گرفت و با امضای ۱۷۰ نماینده بود موضوع شفافیت عملکرد نمایندگان بود که اثرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه دارد و صرفا موضوع رأی یکی از مصادیق طرح شفافیت است.

نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: آنچه در شفافیت درباره عملکرد است کار اول مجلس در این بخش است و باید گام‌های بعدی را درباره عملکرد دولت و ارکان نظام عملیاتی کنیم که یکی از بخش‌ها و گام‌های اصلی و عملکردی نظام برای توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود و امکان ندارد که از شفافیت عملکرد بگذریم.

پورابراهیمی اظهار داشت:امروز در دنیا تجربه نشان داده که برای جلوگیری از تخلفات و مبارزه با مفاسد اقتصادی شفاف بودن اطلاعات اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تأکید کرد: امروز مردم از مجلس یازدهم انتظار دارند که با اولویت‌بیشتری طرح شفافیت آراء به تصویب رسیده و آن را در حوزه‌های مختلف تسری دهیم به همین دلیل باید بتوانیم بستر شفافیت را از بستر سیاسی و از مجلس آغاز کنیم و به دیگر بسترها تسری دهیم.

نماینده کرمان در مجلس خاطرنشان کرد: در شفافیت عملکرد نمایندگان و سایر ارکان نظام باید بستری برای جلوگیری از تخلفات در نظام متناسب با مأموریت‌های مجلس انقلابی که مقام معظم رهبری فرموده‌اند ایجاد کنیم.

این خبر را هم ببینید:  سلیمی در تشریح جزئیات نشست فراکسیون انقلاب: قالیباف تصریح کرد بودجه ایرادات زیادی دارد

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها