رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  پروژه‌های مهم شهری تهران به دلیل زد و بندهای سیاسی اصلاح‌طلبان متوقف شده است امین اسدی رئیس کانون محیط زیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه از دیدگاه‌ نظری‌ شورای‌ شهر یکی‌ از عناصر سیستم‌مدیریت‌ شهری‌ محسوب‌ می‌شود،‌گفت: از این‌ رو […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پروژه‌های مهم شهری تهران به دلیل زد و بندهای سیاسی اصلاح‌طلبان متوقف شده است

امین اسدی رئیس کانون محیط زیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه از دیدگاه‌ نظری‌ شورای‌ شهر یکی‌ از عناصر سیستم‌مدیریت‌ شهری‌ محسوب‌ می‌شود،‌گفت: از این‌ رو بحث‌ و بررسی‌ در مورد نقش‌ و عملکرد آن‌ نخست‌ نیازمند ارایه‌ تصویری‌از مفهوم‌ و مشخصات‌ عمده‌ سیستم‌ کلان‌ مدیریت‌ شهری‌و عملکرد مورد انتظار از آن‌ است‌ در واقع‌ ابتدا لازم‌ است‌ روشن‌ شود که‌ از کلیت‌ سیستم‌ مدیریت‌ شهری‌ چه‌عملکردهایی‌ انتظار می‌رود تا بتوان‌ در این‌ چارچوب‌ ومتناسب‌ با اقتضائات‌ ناشی‌ از آن‌ جایگاه‌، نقش‌ وعملکردهای‌ عناصر ذی‌ربط‌ و از جمله‌ شورای‌ شهر راتعیین‌ کرد.

وی افزود: با وجود تنوع‌ مفهومی‌ مدیریت‌ شهری‌ ـ که‌ ریشه‌ در نوع‌ نگرش‌های موجود به‌ این‌ موضوع‌ دارد می‌توان‌ تأکید بر «جامعیت‌ و فراگیری‌ سیستم‌ مدیریت‌شهری‌» را به‌عنوان‌ فصل‌ مشترک‌ و عام‌ تعاریف‌ ارایه‌ شده‌ در رویکردهای‌ جدید استنتاج‌ و معرفی‌ کرد در این‌ مفهوم‌مدیریت‌ شهری‌ باید تمام‌ سیستم‌ شهری‌ اعم‌ از فضای‌کالبدی‌ و عملکردی‌ آن‌ را تحت‌ پوشش‌ قرار دهد.

رئیس کانون محیط زیست شورای ائتلاف با بیان اینکه مفهوم‌مدیریت‌ شهری‌ چنان‌ گسترده‌ و پیچیده‌ است‌ که‌ به‌هیچ‌وجه‌ نمی‌توان‌ شهرداری‌ را با وظایف‌ کنونی‌اش‌ معادل‌مدیریت‌ شهری‌ دانست‌، خاطرنشان کرد: مدیریت‌ شهری‌ مترادف‌ است‌ باهمه‌ بازیگران‌ عرصه‌ حیات‌ شهر، به‌ این‌ ترتیب‌ همه‌بخش‌ها و نهادهای‌ مسئول‌ اداره‌ امور مختلف‌ شهر اعم‌ ازامور فرهنگی‌، اجتماعی‌، آموزش‌ و پرورش‌، اوقات‌فراغت‌، بهداشت‌ عمومی‌، توسعه‌ کالبدی‌، امنیت‌ و نظم‌محلی‌، زیر ساخت‌ها و تجهیزات‌ شهری‌ و … تحت‌ پوشش‌سیستم‌ مدیریت‌ شهری‌ قرار می‌گیرند.

این خبر را هم ببینید:  وعده جابجایی پاسگاه انتظامی شهید مدنی مهریز تا یک ماه آینده

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت : چهار سال از ورود اصلاح‌طلبان به شورای شهر می‌گذرد اما تنها موضوعی که از نحوه مدیریت شان در جامعه پر رنگ شده نامگذاری معابر بوده، اما نکات مهم دیگری هم از مدیریت سیاسی و نادرست این جریان موجود است، به عنوان مثال متوقف شدن بسیاری از پروژه ها و مگاپروژه ها در سطح شهر تهران که در این ۴ سال فرصت کافی موجود بود تا به سرانجام برسانند اما به دلیل زد و بندهای سیاسی این پروژه‌های مهم کاملا متوقف شدند.

اسدی در ادامه گفت: شورای شهر باید بر عملکرد شهرداری نظارت داشته باشد و با تدوین قوانین و دستورالعمل های کارشناسی، مسیر توسعه خدمات شهری را هموار کند. شواهد نشان می دهد که در این بخش نیز شورای شهر تهران نتوانسته است کارنامه نظارتیخوبی برجای نگذاشته است.

این فعال محیط زیست در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه در طی سالهای اخیر،  فکری به حال رفع مشکل آلودگی هوای تهران نشده است. در دوره اخیر مدیریت شهری نیز همین بی توجهی به بحث حفظ محیط زیست پایتخت، ادامه داشته است، مهم ترین مساله در مدیریت شهری، حفظ سلامت شهروندان است. در این بخش متاسفانه شاهد هستیم که در طی چند سال اخیر، تغییر محسوسی در حل مشکل آلودگی هوای پایتخت، صورت نگرفته است. به دلیل نوسازی نشدن ناوگان حمل و نقل عمومی، وضعیت آلودگی هوای پایتخت نیز تشدید شده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها