رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۲۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 11 May

به گزارش جامعه نیوز:  پرونده شهدای هسته ای در شعبه ۵۵ مجتمع قضایی بهشتی پیگیری می‌شود به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست خبری تبیین دعوای حقوقی خانواده های شهدای دانشمندان هسته ای بعداز ظهر امروز با حضور همسر و فرزندان این شهدا در هتل پارسیان آزادی برگزار شد. در این مراسم افضلی نیکو […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پرونده شهدای هسته ای در شعبه ۵۵ مجتمع قضایی بهشتی پیگیری می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست خبری تبیین دعوای حقوقی خانواده های شهدای دانشمندان هسته ای بعداز ظهر امروز با حضور همسر و فرزندان این شهدا در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

در این مراسم افضلی نیکو وکیل پرونده شهدای هسته ای ایران گفت: تیم حقوقی داریم که بیش از ۱۵ نفر از حقوق دانان دادگستری پیگیر پرونده شهدای هسته ای هستند. این پرونده تحت عنوان ترور دانشمندان ایران دیروز در شعبه ۵۵ مجتمع قضایی شهید بهشتی به ثبت رسید.

وی افزود: در این پرونده از همه مسوولان آمریکایی حتی وزارت خزانه داری و امور خارجه آمریکا  و کسانی که دست در جنایت داشتند دادخواست تنظیم شد و این پرونده ۱۱ خواهان و۳۲ خوانده دارد. 

افضلی نیکو تصریح کرد: کشور ما بعد از انقلاب بیشترین آمار ترور را دارد و امروز نزدیک به یک دهه است علیه دانشمندان و اساتید علمی ترور انجام می شود که به شکل ناجوانمردانه اتفاق می‌افتد و از دید دشمنان بازدارنده در فعالیت های علمی و پژوهشی است.

وی ادامه داد: دانشمندان سرمایه‌های بشر محسوب می شود که حذف آنها کشورها و جوامع را دچار خلا می‌کند. پیگیری ما در ایران باید ایجاد بازدارندگی کند البته با پیگیری که خانواده های شهدا داشتند تنظیم دادخواست از یک سال پیش شروع شد و مستند سازی توسط دستگاه قضایی دست ما را برای بررسی و پیگیری باز گذاشت همچنین با ظرفیت سازی که انجام شد قانون گذار در این پرونده به ما اجازه داده تا از مقامات طرح دعوا کنیم.

این خبر را هم ببینید:  پیام تسلیت معاون امورمجلس رئیس جمهور درپی درگذشت مادر شهید همت

وکیل پرونده شهدای هسته ای ایران افزود: در این پرونده آمریکا متهم ردیف اول است یافته های ما بر اساس چند محور بوده که ترور دانشمندان از سوی رژیم صهیونیستی انجام گرفته است که دارای پرونده سیاه و جنایات زیادی در کشورهای مختلف به خصوص فلسطین نمونه بارز آن است.

افضلی نیکو اضافه کرد: ما ۱۹ کنوانسیون مبارزه با تروریسم داریم که ثابت می کند که جنایت آمریکا کاملا تروریستی است و به عنوان حمایت گر رژیم صهیونیستی نقش موثر داشته است زیرا هرساله آمریکا صدها میلیون کمک مالی به رژیم صهیونیستی دارد و دیگر حمایت آمریکا از اسرائیل وتو کردن ۴۳ قطعنامه است. ما براساس قانون جمهوری اسلامی اجازه داریم طرح دعوای مدنی داشته باشیم که پرونده حدود ۴۰۰ صفحه بوده که ۳۲ خوانده آمریکایی و ۱۳ خوان دارد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها