رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۱ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 5 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  پرهیز از رفتارهای جناحی در ارکان حاکمیت از اصولی ترین وجوه ارزشمند انقلاب اسلامی است به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، خانه احزاب ایران به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران بیانیه‌ای را صادر کرد. به گزارش فارس متن این بیانیه به شرح زیر است: «۴۲ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پرهیز از رفتارهای جناحی در ارکان حاکمیت از اصولی ترین وجوه ارزشمند انقلاب اسلامی است

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، خانه احزاب ایران به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش فارس متن این بیانیه به شرح زیر است:

«۴۲ سال پیش در چنین روزهایی انقلاب اسلامی ایران با گفتمان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و با رهبری حضرت امام خمینی (ره) طومار حکومت رژیم پهلوی را در هم پیچید و به پیروزی رسید. در طول ۴۲ سال گذشته همواره این گفتمان سعی کرده است اصالت و هویت خود را حفظ و بر حقایق آن بیفزاید.

اگر چه دفاع مقدس و پس از آن فشارهای بین المللی و همچنین برخی منفعت طلبان و خیانتکاران داخلی تمام هم و غم و تلاش خویش را کاهش اقتدار و توان داخلی و نیز بین المللی ایران و در نهایت سقوط جمهوری اسلامی معطوف داشته اند اما رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و حضور پر صلابت و مقتدرانه ملت ایران از بزرگترین مولفه های ایستادگی در برابر همه آن بدخواهان بوده است. این مهم که همواره مورد تاکید رهبری انقلاب نیز بوده است با حضور احزاب و تشکل های مردم نهاد در حوزه های سیاسی-اجتماعی فرصتی بی بدیل برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد که باید آن را گرامی و به نقش فزاینده آن ابرام فراوان داشت.

با نکوداشت همه ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و همچنین دستاوردهای بزرگی که در این ۴ دهه به دست آمده است و جمهوری اسلامی توانسته است در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، دفاعی، پزشکی، انرژی هسته ای و سلولهای بنیادی به جایگاهی رفیع در منطقه و جهان دست پیدا کند و به عنوان قدرت تاثیرگذار در معادلات منطقه ای در جهت حمایت از نهضت های اسلامی و محور مقاومت اقدام نماید. اما نمی توان برخی کاستی ها و نقصان ها را نادیده گرفت و باید در جهت رفع آنها تلاش کرد.

این خبر را هم ببینید:  ویزیت‌های معنوی شیخی که نذر جبهه بود

یکی از نخستین و زیر بنایی ترین اهداف جمهوری اسللامی ایران رفع بی عدالتی و تبعیض در همه شئون اجتماعی- سیاسی و اقتصادی بود. این رویکرد مهم و بسیار اثر گذار در حفظ و توسعه انقلاب در طی بیش از ۴ دهه گذشته مورد بی مهری قرار گرفته است. وجود برخی منافع جناحی و گروهی، رسوخ برخی مفسدان در نظام های دولتی و حاکمیتی سدی بزرگ در برای استقرار عدالت و رفع تبعیض شده است. چشم بستن و بی توجهی به نقش موثر مردم در اداره کشور توسط برخی دولت  ها و دستگاههای حاکمیتی نیز می تواند بزرگترین پشتوانه هر نظام مردم سالاری را دستخوش تلاطم و آسیب کند. نگاه عزت مندانه به مردم و پرهیز از رفتارهای گروهی و جناحی در ارکان حاکمیت از اصولی ترین وجوه ارزشمند انقلاب اسلامی است این نگاه در طول سال های اخیر با برخی رفتارهای مسئولان کم رنگ شده است. بی توجهی دولت ها و مجالس گذشته به توسعه درون زا و تولید ملی و بومی موجب به وجود آمدن بخش اعظمی از تلاطمات اقتصادی کنونی شده است. به رغم همه نقاط ضعف اما ملت شریف ایران به تداوم جمهوری اسلامی ایران اعتقادی راسخ دارند.

اکنون که در آستانه بزرگداشت یوم ا… ۲۲ بهمن قرار داریم دولت، مجلس و دستگاه قضایی و نیز همه نهادهای عمومی، نظامی و انتظامی را دعوت می کنیم تا با سرلوحه قرار دادن راه و مسیر امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب برای رفع چالش های داخلی و بین المللی توجه به اقشار ضعیف و آسیب پذیر، اصالت دادن منافع ملی در برابر منافع گروهی و جناحی، برخورد محکم با فساد و مفسدان اقتصادی، تقویت مبانی و اصول قانون اساسی اقدام عاجل و جدی را در دستورکار قرار دهند.
با توجه به اینکه در آستانه ۴ انتخابات مهم (ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان) در سال ۱۴۰۰ قرار گرفته ایم؛ وحدت و یکپارچگی کلیه آحاد ملت ایران و حضور گسترده در انتخاباتی سالم و مطلوب باعث عزت و اقتدار هرچه بیشتر نظام اسلامی خواهد بود.

این خبر را هم ببینید:  ضوابط نحوه صدور مجوز کافه ون‌ها در دست تصویب است

خانه احزاب ایران ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۹»

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها