پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی و فرهنگی در بهار99 - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی و فرهنگی در بهار۹۹

به گزارش جامعه نیوز:

پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی و فرهنگی در بهار۹۹

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با آغاز فصل تابستان گزارشی از پرفروش‌ترین آثار انتشارات  انتشارات علمی و فرهنگی در سه ماهه نخست سال جاری منتشر شد.

بر اساس این گزارش پرفروش‌ترین کتاب مؤسسه در بخش کودک و نوجوان در سه ماهه ابتدایی سال جاری کتاب «پدرهایی که از کتابخانه به امانت گرفتیم» نوشته دنیس ولهن با ترجمه فرزاد اکبرپور است. این کتاب برای گروه سنی ۷ تا ۹ سال و ۹ تا ۱۲ سال مناسب بوده و داستانی فانتزی درباره انتظارات کودکان از پدرانشان را روایت می‌کند.

در همین حوزه رتبه دوم پرفروش‌ترین اثر در سه ماهه اول سال جاری به کتاب «به دنبال ردپای مامان» اثر فردیریک استر با ترجمه مهناز عسکری اختصاص یافته است و پس از آن نیز کتاب «کمی گم شده‌ام» اثر کریستین هوتن با ترجمه شهلا انتظاریان در رتبه سوم پرفروش‌ها قرار دارد.

در بخش ادبیات داستانی نیز رتبه نخست پرفروش‌ترین کتاب طی سه ماهه نخست سال در دست رمان «دزیره» اثر آن ماری سلینکو و با ترجمه ایرج پزشکزاد است. این رمان رویدادهای نیمه دوم قرن هجدهم و عصر ناپلئون اعم از دوران پس از انقلاب فرانسه سقوط روبسپیر و ژاکوبن‌ها، کودتای ناپلئون و دوران کنسولی و امپراتوری او، جنگ‌ها و پیروزی‌ها و سرانجام شکست و سقوط امپراطور و بازگشت خانواده بوربن به سلطنت را روایت می‌کند. «دزیره» را می‌توان به گونه‌ای نمایانگر تاریخ سال‌های آخر قرن هجدهم و نخستین سالهای قرن نوزدهم در فرانسه دانست.

رتبه دوم پرفروش‌ترین کتاب‌ها در حوزه ادبیات داستانی نیز به «ناطور دشت» اثر جی. دی سلینجر، با ترجمه احمد کریمی اختصاص دارد؛ رمانی کلاسیک از ادبیات آمریکا که شهرتی جهانی دارد و سال‌هاست محل مطالعه و توجه قرار گرفته است.

این خبر را هم ببینید:  شهریاری: دولت به جای انداختن تقصیر به گردن تحریم‌ها راه‌حل مشکلات را در داخل کشور جستجو کند

در رتبه سوم این بخش نیز کتاب «یادداشت‌های شیطان» اثر  ایانید آندری‌یف با ترجمه حمید‌رضا آتش‌برآب قرار گرفته است.

در زمینه اندیشه و فلسفه نیز کتاب«لذات فلسفه» اثر ویل دورانت با ترجمه عباس زریاب خوئی قرار دارد که اثر قابل توجهی در آشنایی با مکاتب فلسفی و اندیشیدن به شمار می‌رود. این کتاب تلاش دارد تا طرح روشنی از تحول اندیشه به خواننده ارائه دهد و مفهوم های بنیادین تفکر فلسفی و جنبش های تاریخ ساز فلسفی را معرفی کند. 

در رتبه دوم این بخش نیز کتاب تاریخ فلسفه اثر ویل دورانت قرار دارد که ترجمه دیگری از عباس زریاب به شمار می‌رود.

انتهای پیام/