رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 49 خبر


  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • السبت ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 31 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  پذیرش مردان در دوره زنان و زایمان ناشی از نگاه لیبرالیستی است حجت‌الاسلام حسین جلالی عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت اظهار داشت: متاسفانه ما پسوند اسلامی را برای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پذیرش مردان در دوره زنان و زایمان ناشی از نگاه لیبرالیستی است

حجت‌الاسلام حسین جلالی عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت اظهار داشت: متاسفانه ما پسوند اسلامی را برای نظام و دولت آورده‌ایم ولی عملکردمان کاملا لیبرالیستی و سکولاریستی و غربی است ولی باید بدانیم کارهایمان با لفظ درست نمی‌شود.

وی افزود:‌عده‌ای عدالت جنسیتی را با عنوان تساوی جنسیتی معنا کرده‌اند در حالی که این امر اشتباهی بزرگ است که در واژگان انجام شده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: دکتری ماهر، حاذق و متدین است که عدالت را به کار ببرد نه تساوی را؛ این در حالی است که اجرای تساوی از سوی پزشک به این معناست که به بزرگ و کوچک نوجوان و پیرمرد یک میزان آمپول و کپسول بدهند در حالی که این موضوع ظلم است.

جلالی گفت:‌متاسفانه در بخش‌های سونوگرافی و رادیولوژی مراکز درمانی مردان زیادی شاغل هستند در حالی که تعداد زیادی زن بیکار هستند. این در حالی است که اکثر بیماران خانم هستند که این موضوع به اشتباه وزارت بهداشت و سیاست توزیعی پزشک بازمی‌گردد.

وی گفت:‌دیدگاه تساوی جنسیتی در وزارت بهداشت و دفترچه توزیعی این وزارتخانه برای جذب پزشکان در دوره تخصص باعث شده است به طرح انطباق توجهی نشود که ظلم به زنان است. لذا این امر آزادی و نواندیشی نیست بلکه پیگیری سبک زندگی غربی است که برای ارزش‌ها و مرد و زن و انسان تفاوتی قائل نشده است.

نماینده رفسنجان در مجلس گفت:‌این دیدگاه کسانی است که باعث از هم پاشیدن خانواده‌ها شده است. همین دیدگاه موجب بر هم خوردن ترکیب جمعیتی و میزان زاد و ولد در کشور و افزایش طلاق‌ها شده است.

جلالی گفت:‌ حضور آقایان در دوره تخصصی زنان و زایمان منجر به بروز پدیده‌های غیرفرهنگی در کشور می‌شود.

وی افزود:‌اگر به قوانین و فرهنگ تربیتی و بومی ایرانی توجه کنیم قطعا چنین پذیرشی را نخواهیم داشت که یک پزشک آقا در دوره تخصصی زنان و زایمان پذیرش شوند. حتی ممکن است در این قضیه توجهی به قوانین اسلامی و دینی صورت نگیرد. ولی باید توجه کنیم این کار با افکار ایرانیان تطابقی نداشته و تصمیمی خلق‌الساعه است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: قطعا این موضوع را در کمیسیون فرهنگی بررسی کرده و رصد خواهیم کرد به همین دلیل مسئولین وزارت بهداشت باید برای توضیح در این زمینه به این کمیسیون بیایند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها