رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۱۵ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 27 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  پایایی نظام اسلامی به پویایی آن بستگی دارد/ خطر مانور تجمل برای آرمان عدالت به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  حسین حق‌وردی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: انقلاب اسلامی با افتخار ملت ایران که با رهبری های پیامبرگونه امام راحل […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پایایی نظام اسلامی به پویایی آن بستگی دارد/ خطر مانور تجمل برای آرمان عدالت

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  حسین حق‌وردی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: انقلاب اسلامی با افتخار ملت ایران که با رهبری های پیامبرگونه امام راحل محقق شد از مهمترین عنایات حق تعالی و مصداق بارز وزش نسیم رحمت الهی و آغاز مرحله تکاملی حرکت ملت ایران بود که خداوند منان کریمانه به اصل و نسل ما ارزانی کرد.

وی ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی یک حرکت تکاملی و پیش رونده تاریخ در مسیر ملت ایران محسوب می شود؛ بدون تردید به خاطر آرمان های ارزشمندی بود که بنیانگذار این حرکت عظیم آن را ترسیم کرد و خود و جانشین صالح آن در تحقق آنها پافشاری کرد و ملت نیز بارها و بارها از آن پشتیبانی کرد.

نماینده شهریار، قدس و ملارد در مجلس تاکید کرد: حال خیلی از این آرمان های سترگ محقق شده  و با عنایت الهی به دستاورد تبدیل شده است، آرمان هایی مانند مطرح شدن دغدغه‌های اصالت مند و فراموش شده و نجات بخش اصیل انسانی در دعوت انبیای عظام الهی متجلی شده بود و در عصر جاهلیت تمدن کم کم به فراموشی سپرده شده بود.

حق وردی در ادامه افزود: ارزش‌هایی مانند توحید، عبودیت، معنویت‌، معاد و فضایل فطری بشری؛گرایش به این دغدغه‌ها ارزشمند به گونه‌ای کاخ‌های تباهی مستکبران زمان را به لرزه درآورده است که شبانه روز به فکر مهار امواج آن هستند.

نماینده مردم شهریار‌، ملارد و قدس در مجلس ادامه داد: بی سبب نیست که سردمداران جهان کفر، به سرکردگی خام جوانی جاهل؛که عنوان رئیس جمهوری فرانسه را یدک می کشد‌، به بهانه آزادی بیان سعی می‌کنند با عادی کردن جسارت به ساحت قدسی فخر کائنات؛ اشتیاق عمومی به این ارزش‌های اصیل را کندتر کنند؛ زهی تصور باطل زهی خیال محال.

این خبر را هم ببینید:  رئیس‌جمهور عضو هیأت تجدید نظر شورای رقابت را منصوب کرد

وی ادامه داد: می‌توان استقلال، عزت مداری، عظمت افزایی ملی و رشد و پیشرفت روز افزون کشور در زمینه‌های مختلف و به رسمیت شناخته شدن قهری ملت شریف ایران به عنوان یک قدرت فرامنطقه‌ای و جهانی را از برکات انقلاب اسلامی نام برد.

حق وردی اظهار کرد: در همین هفته های اخیر شاهد بودیم که حاکمان کج فهم آمریکا‌، ایران را به همراه چند قدرت جهانی دیگر به دخالت در امور داخلی کشورشان متهم کردند و اهمیت این رویداد وقتی مشخص می شود که با عملکرد رژیم طاغوت مقایسه شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این انقلاب عظیم و ارزشمند، آرمان‌های دیگری دارد که علی رغم فعالیت‌های انجام شده هنوز نتوانسته‌ایم آنها را محقق سازیم .

حق وردی ادامه داد: بدون تردید کارایی نظام اسلامی به پویایی آن بستگی دارد و پویایی آن نیز منوط به تحقق آرمان های محقق نشده یا کمتر محقق شده آن است و این امر نیز به تلاش‌های متعهدانه، مجاهدانه همه مسئولان و نخبگان دردمند جامعه بستگی دارد که در منشور گام دوم انقلاب حکیمانه به آن اشاره شده است.

وی مطرح کرد: «عدالت» از آمال ممتاز نظام الهی ما بوده و از همان آغازین روزهای نهضت تاکید بر عدالت و نفی امتیازات خاص بوده است، همیشه عدالت‌طلبی خواسته همگانی و هم مورد تاکید رهبران عالی نظام اسلامی ما بوده است. سیاست‌گذاری‌های کلی نظام نیز در راستای تحقق این اعمال ارزشمند صورت گرفته است.

نماینده مردم شهریار در مجلس ادامه داد: در میدان عمل، این آرمان مورد هجمه سنگین قرار گرفته است و ارکان سازنده آن مورد نفرت واقع شد.

این خبر را هم ببینید:  تغییر نام صحن‌ها و رواق‌های آستان حضرت عبدالعظیم (ع)

وی با بیان اینکه مانور تجمل که مطرح شد ارزش های عدالت گرایانه و عدالت گسترانه را با خطر مواجه کرد، تاکید کرد: امتیازطلبی، حیف و میل بیت المال، حقوق های نجومی، اختلاس ها، مفاسد اقتصادی، اشرافی‌گری برخی از مسئولین و مدیران، اختلافات طبقاتی آزاردهنده، فقر و فساد و تبعیض، نارسایی نظام اداری و واسطه‌گری‌، دلالی، کار چاق کنی که متاسفانه بعضاً توسط فرزندان و منسوبین برخی از مدیران و مسئولین صورت می‌گیرد نشانه‌هایی از عدم موفقیت ما در تحقق عدالت و حکمرانی عادلانه است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید دارد: امروز متاسفانه اشرافیت جدید شکل گرفته است که ثروت اندوزی خانوادگی آنها ریشه در قبول مسئولیت داشته و محل سکونت آنها در هم مناطق مرفه نشین و بسیار برخوردار شهری است.

وی افزود: این در حالی است که مهمترین دغدغه امامین انقلاب تحقق اهداف عدالت  عدالت محور انقلاب بوده است که با  نفی  امتیازطلبی و پرهیز از تشدید فاصله طبقاتی و توجه لازم به طبقات محروم و متوسط جامعه، مانند کارگران، کارمندان، فرهنگیان و بازنشستگان و مستمری‌بگیران و اقشار آسیب‌پذیر که نه تنها درآمد مستقلی ندارند فاقد هرگونه بیمه نیز می باشند؛مانند کارگران فصلی و ساختمانی امکان تحقق دارد.

حق وردی افزود: علاوه بر این موارد مهم‌، بی ثباتی اقتصادی و گرانی های لحظه‌ای لجام‌گسیخته که امکان هرگونه برنامه ریزی حتی کوتاه‌مدت را از فعالان عرصه تولید، اقتصاد و عمران گرفته است؛عامل مهم در تشدید بی عدالتی ها و ناعدالتی های کنونی است و این حاصل ناکارآمدی تفکری است که مدعی بود خیلی از این مشکلات را در مدت ۱۰۰ روز حل خواهد کرد.

این خبر را هم ببینید:  استیضاح حسن روحانی خطای بزرگی است که مسببانش، شریک مشکلاتش هستند

وی ادامه داد:امروز که حدود ۲۷۰۰ روز از روی کار آمدن آن می‌گذرد؛نه تنها نتوانسته مشکلات ریشه‌ای اقتصاد مملکت را حل کند‌، بلکه خود چالش‌های ایجاد کرده است که بعضاً برطرف شدن آن ها زمان بسیار طولانی‌تری را نیاز خواهد داشت.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: عدم امکان فرصت برابر با مردم سایر نقاط کشور برای مشارکت در تصمیم گیری های کلان جامعه ؛در حالی که متوسط تعلق نماینده به جمعیت حدود کمتر از ۳۰۰ هزار نفر است ؛حوزه انتخابیه بنده با یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تنها یک نماینده دارد و نزدیک به دو دهه است که از افزایش نمایندگان محروم مانده است.

حق وردی مطرح کرد: از محروم‌ترین نقاط کشور در تخصیص سرانه ها در تمام زمینه‌ها ی بهداشتی، خدماتی، آب، حمل و نقل‌، رفاهی آموزشی و غیره هستیم.در مقایسه با میانگین سرانه های کشوری جزو کم برخورد ترین مناطق کشور هستیم.

نماینده شهریار، قدس و ملارد در مجلس تصریح کرد: برخی شهرستان‌های حوزه انتخابیه بنده با جمعیتی بیش از ۴۰۰ هزار نفر، هنوز فاقد یک تخت بیمارستانی هستند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها