رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  پایان سفر کاری «میرضیایف» به ترکمنستان با مراسم افطار به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان و «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان از مجموعه ترکمنباشی روحی بازدید و  در مقبره اولین رئیس جمهور ترکمنستان «صفر مراد نیازاف» یاد و خاطره او را گرامی داشتند. در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پایان سفر کاری «میرضیایف» به ترکمنستان با مراسم افطار

به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان و «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان از مجموعه ترکمنباشی روحی بازدید و  در مقبره اولین رئیس جمهور ترکمنستان «صفر مراد نیازاف» یاد و خاطره او را گرامی داشتند.

در این مراسم با قرائت سوره هایی از قرآن کریم برای روح مرحوم «مالک قلی بردی محمداف» پدر رئیس جمهور ترکمنستان آرامش آرزو کردند.

در ضیافت افطاری که با حضور مفتیان دو کشور و جمعی از سیاستمداران و بزرگان نیز حضور داشتند، «شوکت میر ضیایف»  طی سخنانی اظهار داشت: “مردم ازبک و ترکمن از زمان های بسیار قدیم از یکدیگر حمایت می کردند و در فضای دوستی و هماهنگی و برادری زندگی می کردند. این را خطوط جاودانه اندیشمند بزرگ «مختوم قلی » تأیید می‌کند.

بعد از مراسم افطار بزرگان دعا را خواندند و از خداوند متعال خواستار صلح و سعادت شدند تا برادری و دوستی بین مردم دو کشور را بیشتر تقویت کنند.

انتهای پیام/ح


این خبر را هم ببینید:  موج جدید انتصاب‌ها در جودو قم

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها