پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
پاسخ حجت‌الاسلام انصاریان به سروش/ آرزویم روضه‌خوانی امام حسین است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

پاسخ حجت‌الاسلام انصاریان به سروش/ آرزویم روضه‌خوانی امام حسین است

به گزارش جامعه نیوز:

پاسخ حجت‌الاسلام انصاریان به سروش/ آرزویم روضه‌خوانی امام حسین است

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین انصاریان مفسر قرآن کریم و سخنران برجسته مذهبی با انتشار فیلمی در فضای مجازی پاسخ اظهارات عبدالکریم سروش را داد.

وی در این فیلم اظهارداشت: دکتر سروش مطالبی را به من نسبت دادند که بنای پاسخ نداشتم زیرا برخی از علمای بزرگوار حوزه علمیه پاسخ او را درگذشته داده‌اند اما درخواست‌های زیادی شد که پاسخ دهم. آقای سروش گفتند یکی از دوستان‌شان در گذشته در جلسه سخنرانی من بوده است و من روایتی را خواندم به این مضمون که اکثر یاران امام عصر(عج) در زمان ظهور ایرانی هستند.

انصاریان افزود: آقای سروش گفته است دوستشان احمدآقا، سند این روایت را از من خواسته است و من گفتم یعنی این مقدار اجازه تصرف در روایت را ندارم؟ برای مستمعین ۵۰ ساله من روشن است که این نقل قول ربطی به من ندارد و اساساً من پیرامون کلام معصوم و روایات، این گونه سخن نمی‌گویم زیرا ارزش روایات برابر با ارزش آیات قرآن است.

این مفسر قرآن کریم اضافه کرد: بنای من در حدود نیم قرن سخنرانی، تالیف و ایام تدریس در حوزه علمیه قم، براین بوده است که روایت بی‌سند و مطلب بی منبع مهمی را نقل کنم. منبع روایات مربوط به این موضوع که ایشان گفتند منبع ندارد، این است که ۱- امیرالمومنین(ع) می‌فرماید: وزرای مهدی از عجم‌ها هستند اما به عربی سخن می‌گویند که این روایت در یکی از مهمترین کتب اهل سنت، ینابیع الموده جلد سوم، صفحه ۱۳۳ و در کتاب یوم الخلاص نوشته عالم شیعی صفحه ۳۰۵ آمده است.

این خبر را هم ببینید:  شیوه سوئیسی روحانی برای حل مشکلات/ میخواهند با فرافکنی دولت را تطهیر کنند

وی افزود: ۲- امام صادق(ع) می‌فرماید: یاران قائم که ۳۱۳ نفر از یاران اولیه هستند از فرزندان عجم هستند و سند این روایت کتاب بحارالانوار جلد ۵۲ صفحه ۲۰۶ است. ۳- امیرالمومنین(ع) می‌فرماید اکثر یاران مهدی اهل طالقان هستند و خوشا به اهل طالقان که این روایت در جلد ۵۲ بحارالانوار صفحه ۲۰۷ آمده است.

انصاریان تصریح کرد: آقای سروش گفتند اخیرا آمارگیری کردند خیلی جوان‌‌ها گفتند پیرو من هستند، من در مورد خودم این گمان را ندارم که کسی پیرو من باشد زیرا این صحیح هم نیست بلکه همه باید پیرو قرآن و اهل بیت باشند. به جوانان و پامنبری‌ها در این ۵۰ سال سفارش کردم، معارف دینی را تنها از قرآن و اهل بیت بگیرید البته به واسطه عالمانی که شرایط‌شان را ائمه مطرح کردند. من به عنوان خادم دین، واسطه انتقال معارف به مردم هستم، هیچ زمان دنبال جمع کردن پیرو برای خود نبودم.

این سخنران مذهبی گفت: آقای سروش گفتند من روضه‌خوانی بیش نیستم، با این جمله از من تعریف بزرگی کردند زیرا در عمرم آرزویم بوده است که روضه‌خوان اهل بیت(ع) و سیدالشهدا باشم و عاشق این عنوان هستم و علاقه ندارم من را استاد یا عالم بگویند بلکه دوست دارم این نسبت روضه‌خوانی را به من بدهند. آرزو دارم فردای قیامت، پروردگار عالم من را به عنوان روضه‌خوان امام حسین قبول کند زیرا در این صورت تمام درهای رحمت به روی من باز خواهد شد. از همه می‌خواهم دعا کنند من در روز قیامت به عنوان روضه‌خوان محشور شوم.

پاسخ کامل حجت‌الاسلام انصاریان را در این اینجا ببینید:

این خبر را هم ببینید:  حزب موتلفه طرح‌های ارزشمندی به دستگاه‌ها در حوزه امر به معروف ارائه داده است

 

انتهای پیام/