پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

پاسخگوی وضعیت کرونایی امروز باید کسانی باشند که طرح شهید سلیمانی را تعطیل کردند

به گزارش جامعه نیوز:

 پاسخگوی وضعیت کرونایی امروز باید کسانی باشند که طرح شهید سلیمانی را تعطیل کردند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس امروز (سه شنبه ۲ شهریورماه) در صحن علنی مجلس طی اخطاری با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی، اظهار داشت: برخی از رسانه های فارسی زبان در خارج از کشور و داخل علت افزایش آمار فوتی بر اثر کرونا را وارد نکردن واکسن در زمان خودش عنوان می کنند و آن را به نحوی به نظام، حاکمیت و رهبر معظم انقلاب نسبت می‌دهند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نه تنها هیچگاه به عدم واردات و تامین واکسن اشاره ای نکردند، بلکه ضمن حمایت از ساخت واکسن داخلی، همواره بر تامین نیازهای مردم در حوزه درمان کرونا تاکید کردند. رهبری همچنین اجازه تخصیص یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی، برای مبارزه با کرونا را دادند

زنگنه با بیان اینکه براساس آمار وزارت بهداشت تاکنون بیش از ۹۰ درصد این مبلغ تخصیص یافته است، خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۰ علاوه بر افزایش بی نظیر بودجه بخش درمان، ۲۵ هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۴ برای تامین نیازهای حوزه درمان از جمله مبارزه با کرونا تخصیص یافت.

وی اظهار داشت: امروز طی سوالی که از سازمان هدفمندی یارانه ها داشتم تاکنون یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سه مرحله به همراه ۱۷۰ میلیون یورو در اختیار بانک مرکزی برای تامین واکسن کرونا قرار گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: هر واکسن کرونا بین ۶ الی ۹ دلار قیمت دارد، از این رو اگر دولت دوازدهم به وظایف خود در آن زمان عمل می کرد، اکنون باید یکصد میلیون دوز واکسن وارد کشور می شد، با وجود اینکه کل واکسن های وارد شده به کشور در دولت دوازدهم یک بیستم این مقدار هم نیست.

این خبر را هم ببینید:  نامه 100 نماینده مجلس به وزیر جهاد/ اداره‌کل نخیلات احیا شود

زنگنه با تاکید بر اینکه پاسخگویان وضعیت امروز کسانی باید باشند که بودجه طرح شهید سلیمانی را محدود کردند، تصریح کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرهای بزرگ مانند تهران تعطیل شد.

وی افزود: این افراد محدودسازی جاده ها و منع رفت و آمد و قرنطینه را به درستی اجرا نکرده و ایمنی گله ای را توصیه می کردند، همچنین با محدودسازی سفرها مخالف بودند، بنابراین موضوعی که اکنون در رسانه های بیگانه تبلیغ می شود، حقیقت ندارد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *