رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  پارلمان اروپا توافق پسابرگزیت با بریتانیا را تصویب کرد به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا توافق پسابرگزیت جهت تنظیم روابط انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را با اکثریت قاطع تصویب کرد. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، مقامات بروکسل روز چهارشنبه اعلام کردند این توافق با ۶۶۰ رأی موافق و ۵ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 پارلمان اروپا توافق پسابرگزیت با بریتانیا را تصویب کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا توافق پسابرگزیت جهت تنظیم روابط انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را با اکثریت قاطع تصویب کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، مقامات بروکسل روز چهارشنبه اعلام کردند این توافق با ۶۶۰ رأی موافق و ۵ رأی مخالف به تصویب پارلمان اروپا رسیده است.

«اورسولا فون در لین» رئیس کمیسیون اروپا در پیامی توئیتری از تصویب این توافق استقبال کرده و نوشت: «”توافق تجارت و همکاری” شراکت نزدیک با بریتانیا را پایه‌ریزی می‌کند».

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا نیز با اشاره به اینکه بریتانیا «دوست و شریک» اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند گفت، تصویب توافق پسابرگزیت، «گام بلندی رو به جلو» در روابط دوجانبه و به‌طور موثری گشاینده «عصری جدید» خواهد بود.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس نیز در پیامی توئیتری نوشت: «اکنون زمان دنبال کردن روابطی جدید میان اتحادیه اروپا و یک بریتانیای جهانی‌تر است».

بریتانیا از دی ماه سال ۹۸ از اتحادیه اروپا خارج شده و پس از نزدیک به یک سال دوره انتقالی، این کشور به طور رسمی برگزیت را به اجرا گذاشت.

توافق بر سر روابط پسابرگزیت میان لندن و بروکسل ظرف ماه‌های گذشته با جنجال‌ها و اختلافاتی همراه شده است اما در نهایت طرفین بر سر آن تفاهم کردند.

انتهای پیام/م


این خبر را هم ببینید:  توزیع 8 هزار بسته معیشتی توسط ستاد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها