پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ویروس کرونای مولتی فاکتوریال باید بررسی شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ویروس کرونای مولتی فاکتوریال باید بررسی شود

به گزارش جامعه نیوز:

 ویروس کرونای مولتی فاکتوریال باید بررسی شود

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره نشست امروز (دوشنبه ۳ آذرماه) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: رئیس انستیتو پاستور در خصوص تولید کیت‌های تشخیص ویروس کرونا و برنامه‌های آتی گزارشی درباره مباحث علمی، چالش‌ها، باید و نبایدهای واکسن کرونا و کیت‌های تشخیص ویروس کرونا ارائه کرد.

وی افزود: نمایندگان در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سؤالات و مباحثی را مطرح کردند که مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نتیجه مباحث این بود که پروسه تولید واکسن کرونا قطعاً زمان‌بر اما امیدآفرین است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ‌علی‌رغم مشکلات زیاد تحریم‌ها همچنین ناشناخته بودن رفتارهای ویروس کرونا در کنار بحث ساخت واکسن باید از طریق تست‌های دقیق افراد مبتلا شناسایی و جداسازی صورت گیرد.

شیخی با تأکید براینکه باید همزمان به فکر ساخت داروهای مؤثر برای پیشگیری از ویروس کرونا باشیم، گفت: باید موضوع بیماری کرونای مولتی فاکتوریال بررسی و برنامه‌ریزی شود. این بدین معنی است که از وجوه مختلف باید کنترل، آموزش و پیشگیری صورت گیرد تا بتوانیم بر مهار آن فائق شویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً هم‌گرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف و تصمیم‌گیری‌های عملی و تخصصی و به هنگام نقش تعیین‌کننده دارد.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  صفر تا صد عملیات آتش نشانی در کلینیک سینا اطهر