رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 88 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 21 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  وضعیت امروز کشور نتیجه گره زدن همه چیز به برجام است احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: فقدان وزیر صنعت آن هم در این شرایط حساس در مدت ۵ ـ ۴ ماه طبیعی است […]

به گزارش جامعه نیوز:

 وضعیت امروز کشور نتیجه گره زدن همه چیز به برجام است

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: فقدان وزیر صنعت آن هم در این شرایط حساس در مدت ۵ ـ ۴ ماه طبیعی است که چنین وضعیتی را پیش آورد.

وی با بیان این که دولت کار را رها کرده، افزود: دولت همه چیز را در این ۷ سال به برجام گره زد و وقتی از جانب اروپایی‌ها و آمریکا دور خورد، سیاست جایگزینی نداشت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر در این ۷ سال اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شد شرایط این گونه نبود اما متأسفانه در این ۷ سال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور اجرا نشد.

ارکانی خاطرنشان کرد: عدم توجه دولت به تولید و صادرات و نیز سیاست‌های غلط ارزی و در کنار آن گره زدن همه چیز کشور به برجام باعث شده تا امروز ما با چنین شرایطی مواجه باشیم.

وی افزود: راه حل برون‌رفت از این وضعیت تنظیم بازار توسط وزارت صنعت و وزارت جهاد است و باید در این زمینه به طور جد فعالیت کنند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما امروز می‌بینیم که نهاده‌های دامی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به کشور وارد می‌شود اما به دست تولیدکننده نمی‌رسد و سر از بازار آزاد درمی‌آورد و این باعث می‌شود که گوشت مرغ و گوشت قرمز گران به دست مردم برسد.

ارکانی خاطرنشان کرد: باید توزیع نهاده‌ها و مواد اولیه در کشور مدیریت و بر آن نظارت دقیق صورت گیرد تا این مواد اولیه به دست تولیدکننده برسد نه این که دلالان در وسط این مواد را در بازار آزاد به فروش برسانند.

وی افزود: مجلس هم اکنون طرح تأمین کالاهای اساسی را در دستور کار خود دارد که در این طرح پیش بینی شده تا ۶۰ میلیون ایرانی بتوانند مبلغی را ماهانه برای تأمین کالاهای اساسی خود دریافت کنند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس این مبلغ به حساب رایانه سرپرست خانوار واریز می‌شود و امکان نقد کردن آن وجود ندارد و باید از فروشگاه‌هایی که مشخص می‌شود خرید انجام شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بر این اساس ۲۰ میلیون ایرانی که جزو دهک‌های پایین جامعه هستند ماهانه به ازای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و ۴۰ میلیون دیگر به ازای هر نفر ۶۰ هزار تومان به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز می‌شود تا نسبت به تهیه کالاهای مورد نیاز خود از طریق مشخص شده اقدام کنند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها