رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  وزیر علوم به اشکال در نامه خود درباره دانشگاه فرهنگیان پی برد به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حسین حق وردی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در نشست معاونت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی  پردیس زینبیه دانشگاه فرهنگیان گفت: نکات و پیشنهادات در رابطه با بودجه آموزش و پرورش در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 وزیر علوم به اشکال در نامه خود درباره دانشگاه فرهنگیان پی برد

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حسین حق وردی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در نشست معاونت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی  پردیس زینبیه دانشگاه فرهنگیان گفت: نکات و پیشنهادات در رابطه با بودجه آموزش و پرورش در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی شده و در حد توان تغییرات انجام شده است.

وی افزود: بند مربوط به سند ۲۰۳۰ که در بودجه گنجانده شده بود با پافشاری نمایندگان مجلس حذف شد و ما همه حرف ها را محکم در این باره گفتیم و پا فشاری می کنیم.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مجلس می تواند لایحه بودجه را تغییر دهد، تصریح کرد: در لایحه بودجه نمی توانیم تغییری ایجاد کنیم چرا که شورای نگهبان این اجازه را به ما نمی دهد، ساختار لایحه بودجه ۲ درصد قابل تغییر است.

وی درباره سوالی درباره نامه وزیر علوم درباره دانشگاه فرهنگیان، یادآور شد: در مورد نامه آقای غلامی و حواشی موجود، پیگیری ها و صحبت های متعدد باعث شد تا ایشان به وجود اشکال در نامه خود پی ببرند.

* بی توجهی های ما نسبت به آموزش و پرورش نباید باعث شود تا هر طور خواستند برای این وزارتخانه تصمیم بگیرند

فاطمه قربان نژاد معاونت گفتمان سازی و مطالبه گری پردیس زینبیه پیشوا در این نشست گفت: ورود سند ۲۰۳۰ به بودجه و تخصیص ردیف برای اجرای این سند از نکاتی بود که با توجه به حواشی این موضوع واقعا جای سوال دارد! سندی بین المللی که کاملا مخالف با نظام اسلامی و استقلال فرهنگی کشور ما است و با توجه به ورود جدی رهبر انقلاب به جلوگیری از اجرای مخفیانه این سند مجدد به صورت رسمی اجرای این سند مورد توجه قرار گرفته است! 

این خبر را هم ببینید:  تأمین آب شرب ۳۲ هزار روستایی سیستان و بلوچستان/ هر سهم ۵۵ هزار تومان

وی افزود: در کلیات بودجه آموزش و پرورش تنها اعداد و ارقام عوض شده اند و سیاست همان سیاست است و با توجه به کمبود و بدهی های قبلی احتمالا این افزایش بیشتر صرف تامین همان بدهی ها خواهد شد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: اجازه ندهیم بی توجهی های ما نسبت به آموزش و پرورش باعث شود تا افراد بدون هیچ حدومرزی برای این وزارت خانه تصمیم بگیرند.

قربان نژاد گفت: خرید خدمات آموزشی مربوط مربوط به شرایط و مناطق  خاص است نه کلانشهر تهران. برای بودجه ماده ۲۸ هیچ ردیفی برای دوره یکساله ماده ۲۸ اختصاص داده نشده این در حالی است که که زمینه سازی برای اجرای این ماده دارای بودجه اختصاصی است.

* نگاه لیبرالی دامن گیر حوزه تعلیم و تربیت کشور شده است

سیده زینب محمودی مسئول بسیج پردیس زینبیه پیشوا هم در ادامه افزود: نگاه لیبرالی موجود در بحث سیاست گزاری در همه جا دامن گیر تعلیم و تربیت کشور شده است.

وی گفت: ردیف های اختصاصی به دانشگاه فرهنگیان بی عدالتی محض است، درآمد اختصاصی و اکتفای به جیب دانشجو معلمان از نکات قابل توجه در این بی عدالتی است.

محمودی تاکید کرد: سال ۹۸ طرح خرید خدمات لغو شد اما امسال ۲۵ درصد به بودجه این طرح اضافه شده است. افزایش بودجه در حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان داشتیم اما این افزایش بدون توجه به بحث تورم بوده و متاسفانه هزینه های هنگفتی در قسمت های مخالف با سند تحول صرف شده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها