رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 4 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  وزیر صمت درباره واردات ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی پاسخگو باشد/ رزم حسینی به مجلس فراخوانده شد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی به کشور که در گمرک رسوب کرده بود از رزم […]

به گزارش جامعه نیوز:

 وزیر صمت درباره واردات ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی پاسخگو باشد/ رزم حسینی به مجلس فراخوانده شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی به کشور که در گمرک رسوب کرده بود از رزم حسینی توضیح خواست. 

وی با طرح سوال و تقدیم آن به هیات رئیسه مجلس از وزیر صمت خواست پاسخگو باشد که چرا لوازم خانگی بوش ساخت کشور آلمان در سال جهش تولید از گمرک مجوز واردات گرفته است؟ 

خلاصه سوال:

چرا دراعتراض  به رای بدوی دیوان عدالت اداری در مهلت مقرر قانونی درخصوص تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله ۴۲۰کانتینریلوازم خانگی اقدام نشده است؟پشت پرده ترک فعل وظایف آن وزارتخانه چیست؟ وزارت صمت منافع تولیدکنندگان را تامین میکند یا واردکنندگان را؟

شرح سوال: 

۱-بررسی اسناد و احکام دیوان عدالت اداری، بعد از شکایت صاحب کالا نشان میدهد، وزارت صمت بعد از مهلت قانونی ۲۰ روزه، به رای بدوی دیوان اعتراض کرده است و همین موضوع باعث تایید رای بدوی در دادگاه تجدید نظر و قطعی شدن حکم بدوی شده است. بر این اساس باید مشخص شود در بدنه وزارت صنعت دقیقا کدام بخش در این خصوص قصور داشته است؟ 

۲-با توجه به تنگناهای ارزی کشور و صعوبت تولید در شرایط سخت تحریمی و کاهش میزان تولید شرکتهای داخلی به دلیل عدم تامین به موقع ارز وزارت صمت چه پاسخی برای ورود این حجم بزرگ از کالای گروه چهار( که از سال ۹۷ واردات و ثبت سفارش آن ممنوع شده است) دارد؟

13990902000115 Test NewPhotoFree - وزیر صمت درباره واردات 420 کانتینر لوازم خانگی آلمانی پاسخگو باشد/ رزم حسینی به مجلس فراخوانده شد

 

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها