پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
وزیر دفاع: پژوهشگران غافلگیری دشمن را وجهه همت خود قرار دهند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

وزیر دفاع: پژوهشگران غافلگیری دشمن را وجهه همت خود قرار دهند

به گزارش جامعه نیوز:

 وزیر دفاع: پژوهشگران غافلگیری دشمن را وجهه همت خود قرار دهند

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه هفتمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع با حضورامیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار عزیزی دلشاد معاون تحقیقات و امور صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح، معاونان وزیر دفاع و جمعی از نخبگان و محققان برتر علمی و دانشگاهی در ستاد وزارت دفاع برگزار شد.

امیر سرتیپ حاتمی  در این مراسم با تبریک سالروز آغاز امامت دوازدهمین اخترتابناک آسمان ولایت و امامت حضرت حجت ابن الحسن(ع) و همچنین گرامیداشت نام و یاد شهیدان بویژه شهدای عرصه علم و تحقیق، برگزاری جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری را بسیار مهم و ارزشمند دانست و با تقدیر از تمامی دست اندرکاران و محققانی که نقشی حساس و خطیر برای اعتلای جمهوری اسلامی ایفا نموده اند به نقل از فرمایشات گهر بار مقام معظم رهبری(ع) در خصوص اهمیت علم و پژوهش اظهار داشت:  علم پایه پیشرفت همه جانبه ی یک کشور است و این موضوع برای یک ملت مهمترین ابزار آبرو، پیشرفت و اقتدار است.

وی با بیان اینکه در وزارت دفاع همواره اجرای فرامین فرمانده معظم کل قوا در همه حوزه های دفاعی در اولویت برنامه های این سازمان قرار داشته است گفت: محققان، پژوهشگران و تمامی دست اندر کاران صنعت دفاعی، علم را به معنای کامل کلمه به عنوان یک جهاد دنبال کردند و توانستند به دستاوردهای شگرفی در زمینه های گوناگون دفاعی و نظامی دست پیدا کنند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه نظام سلطه باعث شکوفایی استعدادها و باورمندی جوانان همین مرز و بوم شد گفت: وزارت دفاع با تکیه بر ظرفیت های داخلی رویکرد مصرف کنندگی علم را به رویکرد تولید علم تبدیل کرد و توانست این علم را به فناوری و فناوری را  به محصول و صنعت و توسعه‌ی کشور در زمینه های گوناگون دفاعی و غیر دفاعی متصل نماید.

این خبر را هم ببینید:  تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری تهران به مدت یک هفته دیگر

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمنان ما دائماً در حال رصد ما هستند و از هیچ تلاشی برای ضربه به کیان اسلامی مضایقه نمیکنند تأکید کرد: دانشمندان و نخبگان نیروهای مسلح بایستی به کمک سایر محققان و پژوهشگران و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان آن کاری را که موجب غافلگیری دشمن می شود، وجهه ی همت قرار دهند و دنبال کنند.

 امیر سرتیپ حاتمی با بیان وجود زیرساخت های لازم و آزمایشگاه های مجهز در سازمان های وزارت دفاع تصریح کرد: فضای تحقیق و پژوهش و استفاده از امکانات وزارت دفاع برای نخبگان و پژوهشگران و همچنین شرکت های دانش بنیان کاملاً فراهم است و ضروری است مسئولان وزارت دفاع موانع را برای انجام امر تحقیق و پژوهش این گروه ها برداشته و مسیر را بیش از پیش برای این عزیزان هموار نمایند.

وی با بیان اینکه یکی از زمینه های اصلی دستیابی به کیفیت بالای محصولات، کم کردن فاصله ایده تا محصول و همچنین هزینه ها، ” تحقیق و پژوهش” است گفت: اکنون که زمینه صادرات محصولات دفاعی نیز فراهم شده است، ضروری است موضوع پژوهش با جدیت بیشتری نسبت به گذشته دنبال شود.

وزیر دفاع ارتباط توامان با نیروهای مسلح در بازدید ها و همچنین حضور محققان در رزمایش ها را عاملی تاثیرگذار و مهم در کاهش هزینه های دفاعی و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی عنوان کرد و گفت: شرایطی باید فراهم شود تا پژوهشگران در کنار تولید کنندگان محصول در رزمایش ها حضور یابند و نتایج و دسترنج اقدامات خود را برای بهبود هر چه بهتر تسلیحات دفاعی در میدان عمل مشاهده نمایند.

این خبر را هم ببینید:  آخرین قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۴/۱۱

سردار مظفری نیا معاون امور تحقیقات و نواوری صنعتی وزارت دفاع نیز در این مراسم هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد رقابت مثبت و سازنده، شناخت استعداد ها، پرورش محققان، ایجاد انگیزه  و دست یابی به پیشرفت های دفاعی و … عنوان کرد و گفت: برگزیدگان این جشنواره به مرحله ای بالاتر تحت عنوان جشنواره سلمان فارسی در سطح کل نیروهای مسلح معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه موضوعاتی از قبیل کلان سامانه ها، مهندسی سیستم و طرح های تجاری سازی در این دوره از رقابت ها به موضوعات جشنواره اضافه شد گفت: در هفتمین دوره جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری دفاعی شرکت های دانش بنیان، مراکز علمی گوناگون، دانشگاه های تراز اول کشور در زمینه صنعتی همچون دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علم و صنعت نیز شرکت داشتند.

سردار مظفری نیا  با بیان اینکه حدود ۶۰۰ طرح به مرحله داوری جشنواره راه یافت گفت: پس از ارزیابی های تخصصی و فنی حدود ۱۸۰ طرح برگزیده و حائز شرایط دریافت جایزه شدند.

وی با بیان اینکه از این طرح ها قطعاً برای توسعه صنعت فاعی بهره خواهیم برد با اشاره به طرح های برگزیده این دوره، سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳، هواپیمای جت جنگده بومی کوثر و جت آموزش پیشرفته یاسین، زیردریایی فاتح، موشک خرمشهر و سامانه سلاح ۱۵ خرداد را از مهمترین طرح های برگزیده هفتمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع عنوان کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم وزیر دفاع از خانواه شهدای عرصه تحقیق و پژوهش وزارت دفاع و جمعی از نخبگان علمی و دانشگاهی با اهدای لوح، تقدیر به عمل آورد.

این خبر را هم ببینید:  فروش سهام دولت در بانک‌ها، پالایشگاه‌ها و کارخانجات طرح تأمین کالاهای اساسی را اجرایی می‌کند

انتهای پیام/