رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
  • الأحد ۹ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 27 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  وزیر دفاع: مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش‌بینی کند به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی وزارت دفاع بازدید و در جریان آخرین اقدامات و دستاوردهای حوزه دفاعی قرار گرفتند. امیر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 وزیر دفاع: مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش‌بینی کند

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی وزارت دفاع بازدید و در جریان آخرین اقدامات و دستاوردهای حوزه دفاعی قرار گرفتند.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پس از بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با حضور مدیران عامل سازمان های تابعه وزارت دفاع در سازمان صنایع دفاع برگزار شد اظهار داشت: وزارت دفاع در تعامل و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توانسته است راهبرد های وزارت دفاع در راستای تقویت امنیت ملی و حفظ قدرت بازدارندگی  را به خوبی پیش ببرد.

امیر حاتمی با بیان ظرفیت ها و زیر ساخت های موجود وزارت دفاع در تأمین نیازمندی های دفاعی کشور گفت: وزارت دفاع آماده است تا با هماهنگی مجلس شورای اسلامی  از سرریز دانش دفاعی خود در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است به بخش اقتصادی و غیر نظامی  کشور کمک کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه مجلس و بویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مسئول و سیاستگذار امنیت ملی است اضافه کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پشتوانه  تأمین امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است و حمایت های مجلس نقش مستقیمی در حفظ و ارتقای این اقتدار دارد.

امیر حاتمی با بیان اینکه به جهت وجود زیر ساخت‌های مختلف مشکلی در تولید تسلیحات راهبردی و محصول نداریم، تصریح کرد: چنانچه مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش بینی نماید قطعاً دست جمهوری اسلامی را در دستیابی به فناوری های نوظهور و متعاقبا مقابله و پاسخ به چنین تهدیداتی بازتر خواهد گذاشت.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این نشست با اشاره به بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع  گفت: امروز مصداق “فرزندزمانه خویش بودن” را دراین نمایشگاه به معنای واقعی درک کردیم و دیدیم که بحمدالله در بحث سایبری و جنگ الکترونیک، موشکی، رزم زمینی، دریایی و هوایی کارهای مختلفی در راستای حفظ و ارتقای بازدارندگی صورت گرفته است.

وی با بیان دستاوردهای صنعت دفاعی در حوزه بیوتروریسم و جنگ نوین گفت: وزارت دفاع با تنوع محصولات خود توانسته است نیروهای مسلح را در حوزه آفندی و پدافندی تقویت کرده و تولید قدرت کند.

حجت الاسلام ذوالنوری با بیان اینکه تحریم ها در صنعت دفاعی باعث رشد، شکوفایی و تحقق ” ما میتوانیم”  شده است گفت: بدنه ی دفاعی کشور با وجود جوانان دانشمند متعهد و متخصص و با تکیه بر توان داخلی روز به روز بالنده تر می شود.

وی با بیان اینکه  ما در نبرد نامتقارن با دشمن قرار داریم اظهار داشت: همانگونه که در حوزه اقتصاد با مفهومی تحت عنوان مزیت رقابتی مواجه هستیم در صحنه ی نبرد نیز باید بر نقاط خاصی تکیه نماییم که کاملاً متفاوت با دشمن باشد.

وی با بیان اقدامات گسترده وزارت دفاع در حوزه امنیت ملی و اقتصادی تصریح کرد:  امروز اوج توان داخلی در وزارت دفاع است و این سازمان علاوه بر تأمین امنیت کشور، نقش بسزایی را در کمک به سایر بخش های دولتی و همینطور بخش خصوصی به عهده دارد.

سردار طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نیز هدف از این جلسه مشترک را آشنایی هر چه بیشتر نمایندگان مجلس با آخرین دستاوردهای دفاعی در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی عنوان کرد و گفت: آخرین دستاوردها، اولویت ها، پیشرفت ها و همچنین آخرین نیازمندی های تقنینی و پشتیبانی هایی که مجلس میتواند برای ارتقای صنعت دفاعی و انشالله نیل به سطوح بالاتری از قدرت بازدارندگی دست یابد مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وی از جمله موارد مهم مورد بحث در این نشست را  لزوم مشارکت وزارت دفاع و صنعت دفاعی با بخش خصوصی و شبکه های دانش بنیان برای کمک به اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در محصولات غیر نظامی و محصولاتی با کاربرد دفاعی و غیر دفاعی عنوان کرد.
 
انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها