رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 51 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  وزیر دفاع: از ظرفیت‌های دنیا برای فروش محصولاتمان استفاده خواهیم کرد به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (یکشنبه) در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی و در نشست خبری با حضور خبرنگاران با تبریک سالروز‌های بازگشت آزادگان به کشور، […]

به گزارش جامعه نیوز:

 وزیر دفاع: از ظرفیت‌های دنیا برای فروش محصولاتمان استفاده خواهیم کرد

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (یکشنبه) در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی و در نشست خبری با حضور خبرنگاران با تبریک سالروز‌های بازگشت آزادگان به کشور، هفته دولت و روز صنعت دفاعی اظهار داشت: صنعت دفاعی در حقیقت پشتوانه و عمق راهبردی دفاع و امنیت کشور است و علم و فناوری هم پشتوانه صنعت دفاعی است.

وی افزود: از فرمانده معظم کل قوا، قوای سه گانه و فرماندهان نیروهای مسلح که از صنعت دفاعی پشتیبانی می‌کنند تشکر می‌کنم. هرچه در صنعت دفاعی داریم مرهون رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است که همواره این رهنمودها در طول زمان جاری بوده است.

امیر حاتمی عنوان کرد: ما با تحولات گسترده و سریعی در عرصه بین‌الملل و منطقه مواجه هستیم که ما را با یک محیط سیال مواجه کرده است. رسانه‌ها در این شرایط سیال نقش ویژه ای را ایفا می‌کنند چرا که دشمن تلاش می‌کند بر افکار عمومی تاثیر بگذارد؛ آنها تلاش می‌کنند ضرر را به جای نفع بنشانند و بر تصمیم‌سازی نخبگان تاثیر بگذارند.

وزیر دفاع گفت: در این سوی میدان هم رسانه‌های خودی تلاش می‌کنند تا با این راهبرد رسانه‌ای دشمن مقابله کنند. در این روشنگری رسانه‌های آزاد و مستقل و رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران نقش مؤثری را ایفا می‌کنند. در حادثه‌ای که در لبنان به وقوع پیوست، انتظار مومنانه و انسان دوستان این بود که تلاش کنیم به آنها کمک کنیم، اما دیدیم که دشمن از همین حوادث هم می‌خواست سواستفاده کند.

وی با بیان اینکه رسانه‌های متعهد جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح در این فضای سیال به خوبی نقش خود را ایفا کردند، اظهار داشت: یکی از موارد بسیار مهم که برای دنیا الگو است، قابلیت دفاع راهبردی است که ما توانستیم با کمترین هزینه آن را ایجاد کنیم. ما هیچ چشم طمعی به منافع و سرزمین کسی نداریم، اما در عین حال رویکردمان بازدارندگی فعال است و هرجا توطئه‌ای علیه ما و یا ملت‌های منطقه که امنیت ما بهم پیوسته است شکل بگیرد، با آن مقابله خواهیم کرد.

امیر حاتمی در تشریح ویژگی‌های صنعت دفاعی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های ما توان تولید تسلیحات راهبردی است، گفت: امروز نیازهای دفاعی‌مان را بالای ۹۰ درصد و با کیفیت خوب خودمان می‌توانیم تولید کنیم و در حالی که با چشم‌انداز ۱۴۰۴ پنج سال فاصله داریم، توانسته‌ایم به این چشم انداز دست پیدا کنیم و هیچ تهدید و تحریمی نمی‌تواند این توانمندی را از دست ملت ایران خارج کند.

وی افزود: این ظرفیت در خدمت کشور است و در عین حالی که نیازهای دفاعی را برطرف می‌کند، در سایر حوزه‌های کشور هم که نیاز باشد، کمک می‌کند و در عین حال مراقب هم هستیم که حریم بخش خصوصی‌مان رعایت شود.

امیر حاتمی در خصوص رونمایی از دستاوردهای جدید صنعت دفاعی، گفت: دستاوردهایی در حوزه موشکی، هوایی، پهپادی و دریایی تا پایان سال رونمایی خواهیم کرد، دستاوردهای جدیدی را به دفتر رئیس جمهور معرفی کرده‌ایم تا هر کدام نهایی شد را رونمایی خواهیم کرد. تلاش می‌کنیم تا دستاورد ارزشمندی را هم امسال رونمایی کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان شریک ما هستند، عنوان کرد: خواست قلبی ما این است که آنها خود را در افتخار و منافع این کارها سهیم بدانند و در سال‌های اخیر هم شراکت بسیار خوبی داشتیم. در دستاوردهای اخیر هرکدام که معرفی شوند، سهم قابل توجهی مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درباره پایان تحریم تسلیحاتی و برنامه وزارت دفاع برای این موضوع، عنوان کرد: واقعیت، این است که ما در این دوره یعنی بعد از برجام، تحریم نبودیم، تحریم‌ها ظالمانه بودند، اما ما محدود بودیم چرا که برای خرید و فروش باید از شورای امنیت اجازه می‌گرفتیم؛ اما ما هم هیچگاه به شورای امنیت مراجعه نکردیم چراکه ابزارهای بین‌الملل تحت نفوذ قدرت‌های غربی قرار دارد.

امیر حاتمی گفت: هیچ کشوری از تحریم استقبال نمی‌کند، اما محدودیت برای ما مانع نبوده و آنچه امروز ما داریم در اوج تحریم به دست آمده و اگر فرصتی ایجاد شود که خواهد شد چرا که حق ما است، از ظرفیت‌های دنیا برای تامین نیازهای فناورانه‌مان و هم برای فروش محصولات‌مان استفاده خواهیم کرد.

این خبر تکمیل می‌شود …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها