پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
وزیرراه: تغییرات نرخ ارز همواره در حوزه زمین و مسکن تاثیر داشته/60 هزار واحد نیمه تمام از مسکن ملی رو به اتمام است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

وزیرراه: تغییرات نرخ ارز همواره در حوزه زمین و مسکن تاثیر داشته/۶۰ هزار واحد نیمه تمام از مسکن ملی رو به اتمام است

به گزارش جامعه نیوز:

 وزیرراه: تغییرات نرخ ارز همواره در حوزه زمین و مسکن تاثیر داشته/۶۰ هزار واحد نیمه تمام از مسکن ملی رو به اتمام است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در پاسخ به سؤال ملی رحمت‌الله نوروزی در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: التهاباتی به لحاظ جو روانی و اقتصادی طی دو سال گذشته در بازار ایجاد شده است، بنابراین این التهابات و جو روانی حوزه‌های اقتصادی به ویژه در حوزه طلا و ارز به طور مستقیم بخش مسکن را نیز متاثر می‌کند و التهاباتی که در این حوزه رخ می‌دهد ریشه در این دارد که یک امر تکراری و مستمر بوده است.

وی افزود:‌از دهه ۷۰ تا کنون وقتی رشد نرخ مسکن در کشور را مرور می‌کنیم به وضوح می‌بینیم این دو مقوله از همدیگر تبعیت داشته وتغییرات نرخ ارز همواره در حوزه کالا و خدمات در همه بخش‌ها و به ویژه در حوزه زمین و مسکن نیز تاثیر داشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در جریان سازی برای رسیدن به تولید و عرضه پایدار مسکن، سیاست‌ها و برنامه‌های پابرجایی را به اجرا دربیاوریم، گفت: این برای ما مهمترین آیتمی بود که در حوزه سیاست‌گذاری و فراهم کردن سازوکارها و شیوه‌نامه‌هایی که کمک می‌کند اعتماد متقابلی بین سازندگان و دولت،‌مردم و سازندگان به وجود بیاید که ما همواره بتوانیم جریان تولیدی را شاهد و اندازه‌گیری کنیم که به صورت خط تولید عرضه مسکن تقویت شده و پابرجا بماند و ما بتوانیم کسری مسکن که توسط خود جامعه به طور طبیعی عرضه و تولید نمی‌شود را جبران کنیم.

این خبر را هم ببینید:  درخواست وزارت کشور براى امهال یک‌ساله تسهیلات زلزله‌زدگان کرمانشاه

وی با اشاره به سیاست‌گذاری‌ها و شیوه‌نامه‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: تلاش کردیم در این شیوه‌نامه‌ها به ارتباط سازنده‌های مسکن، مردم و دولت کمک کنیم و جریان تولید مسکن را تقویت و کسری مسکن را برطرف کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: با این سیاست و رویکرد از دو سال گذشته متعهد شدم تا مسکن مهر را تکمیل و به اتمام برسانم و طرح اقدام مسکن ملی برای ۴۰۰هزار واحد را هدف‌گذاری کردم. در این مدت با هماهنگی در سراسر کشور پروژه اقدام مسکن ملی و مسکن مهر تعیین تکلیف شد و شاهد جریان پایدار هستیم به استثنای واحدهایی در برخی شهرهایی که مشکل حقوقی و قضایی دارند، باقی واحدها تعیین تکلیف شده است.

اسلامی با بیان اینکه ۶۰ هزار واحد نیمه تمام از مسکن ملی رو به اتمام است، توضیح داد: ۴۰۰ هزار مسکن ملی در دو بخش ۱۳۵ واحد واگذاری زمین به مردم و ۲۶۵ واحد معرفی به پروژه در دست اجرا است و تمام کسانی که در این دو گروه ثبت‌نام کرده‌اند، تعیین تکلیف و به پروژه‌ها معرفی شده‌اند و در حال حاضر در بخش پرداخت وجه هستند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای طرح مسکن ملی فراخوان گسترده در کشور داده شد، گفت: ۴۶۰۰ نفر متقاضی هستند که پرونده آنها تشکیل شده و اقدامات بعدی آن در شرایط کرونایی در فضای الکترونیکی در حال مدیریت است، در این زمینه نیز با دستگاه‌های ذیربط برای تعیین زمین و در اختیار گذاشتن زمین‌‌ها با تفاهم‌نامه با جامعه فرهنگی، کارگری و نیروهای مسلح اقدام شده است.

این خبر را هم ببینید:  نامه وزیر دادگستری به قوه قضائیه درباره کارکنان شوراهای حل اختلاف

ادامه دارد ….