رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 28 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  وزارت کشور مرجع خوبی برای تشخیص و تحلیل برنامه مکتوب کاندیداهای ریاست جمهوری نیست به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۷ دی) و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری خواستار حذف ماده (۵) طرح مذکور شد و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 وزارت کشور مرجع خوبی برای تشخیص و تحلیل برنامه مکتوب کاندیداهای ریاست جمهوری نیست

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۷ دی) و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری خواستار حذف ماده (۵) طرح مذکور شد و گفت: در این ماده آمده که داوطلبان هنگام ثبت‌نام برنامه مکتوب خود را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ارائه کنند؛ در حالی که ارائه برنامه زمان ثبت‌نام مناسب نیست. 

وی در توضیح خود افزود: از سویی ثبت‌نام کنندگان امکان تشخیص و ارزیابی برنامه داوطلبان را ندارند و از سوی دیگر این برنامه نمی‌تواند در زمان مناسب در اختیار افکار عمومی قرار گیرد. مرجع تشخیص و تحلیل برنامه نیز وزارت کشور که ثبت‌نام کننده است، نمی‌تواند باشد.

به گزارش فارس،  در ماده (۵) حذف شده طرح مذکور آمده بود؛ در راستای احراز شرایط مقرر در اصل ۱۱۵ قانون اساسی و نیز توانایی اجرای اصل ۱۳۴ قانون اساسی مبنی بر مسئولیت رئیس جمهور در تعیین برنامه و خط مشی دولت، داوطلبان ریاست‌جمهوری موظفند به هنگام ثبت‌نام، برنامه مکتوب خود را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ارائه نمایند. برنامه مزبور باید به‌نحوی تنظیم شود که از لحاظ کمی و کیفی قابل ارزیابی باشد.

انتهای پیام/ 

 


این خبر را هم ببینید:  تأکید نایب‌رئیس مجلس بر تسهیل همکاری‌های بانکی ایران و عراق

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها