رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 43 خبر


  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 20 October
اوقات شرعی

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حسین اسداللهی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی امروز در آیین بازگشایی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، رؤسا و معاونان و تعدادی از کارکنان دو دانشگاه در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد، گفت: برای جامعه  فرهنگی جای […]

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حسین اسداللهی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی امروز در آیین بازگشایی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، رؤسا و معاونان و تعدادی از کارکنان دو دانشگاه در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد، گفت: برای جامعه  فرهنگی جای تاسف بسیار دارد که مطالبات امسال مقام معظم رهبری در دیدار با متولیان اصلی آموزش و پرورش، همان نکاتی بود که معظم له در سال‌های پیش بیان کردند.اما دریغ از توجه و عمل به منویات امام انقلاب!

وی افزود: ۹ سال از ابلاغ سند تحول بنیایدین می گذرد که هفت سال از آن در دولت های دهم و یازدهم سپری شده است. عدم اجرایی شدن این سند در این بازه که دیگر تقصیر دولت قبل نیست!

اسداللهی تاکید کرد: ما با مهم ترین موضوع تمدنی ایران اسلامی رو به رو هستیم. هر آنچه برای تعلیم و تربیت هزینه شود سرمایه گذاری است. چرا که انسان سازی رسالت آدم تا خاتم بوده و همه مسائل با انسان سازی حل می شود!جای گله ی بسیار دارد که چرا آموزش و پرورش به اندازه ی مسائل دیگر مورد توجه واقع نشده است.

وی گفت: رهبر عزیز انقلاب در دیدار اخیر همانند گذشته، از دو دانشگاه مهم تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان نام بردند و اهمیت والای این دو دانشگاه را باری دیگر متذکر شدند. جناب آقای وزیر معلم را نمی توان با آزمون استخدامی جذب کرد، معلم را باید ساخت، چرا که معلم تمدن ساز است.

این فعال دانشجویی افزود: آقای وزیر بیش از سه صد روز از دولت یازدهم باقی مانده است. در این بازه از شما خواستاریم برنامه جامع اجرایی سند تحول تنظیم شود که میراثی گران بها برای دولت بعدی ست.

وی ادامه داد: ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ امام امت در دیدار با فرهنگیان، دانشگاه گرایی را یکی از بیماری های آموزش و پرورش برشمردند و برای رفع آن به هنرستان ها و فنی و حرفه ای ها تکیه کردند! تقویت این مراکز مهم ارتباط تناتنگی با توسعه دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دارد. توسعه کمی و کیفی این دانشگاه امری مهم و قابل توجه است. ظرفیت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی باید بیش از ۲۰۰۰ نفر در سال باشد نه ۵۰۰نفر! که این امر مستلزم امکانات رفاهی بیشتری است.

اسداللهی اظهار داشت: دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نباید معطل اعتبار و بودجه یا خوابگاه باشد، چرا که مشاهده می کنیم تناسبی بین امکانات رفاهی و آموزشی دانشگاه نیست! لذا اگر مطالبه اعتباری همانند دانشگاه شریف و امیرکبیر را داشته باشیم، با توجه به اهمییت این دانشگاه گزافه گویی نکرده ایم.

وی تصریح کرد: جناب آقای وزیر زحمات شما و همکارانتان در این برهه حساس قابل تقدیر است، واقعا جا دارد بعد از مدافعان سلامت، از مدافعان آموزش نام برده شود. اما نکته ای که قابل توجه است مسئله پرورش است که با آسیب های جدی رو به رو شده! لازم است در برنامه مدرسه ای به وسعت ایران در رسانه ملی، ویژه برنامه های تربیتی برای خانواده، جوانان و نوجوانان و کودکان در نظر گرفته شود.

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی در پایان سخنان خود با انتقاد از اجرای سند ۲۰۳۰، گفت: متاسفانه عده‌ای به هیچ وجه حاضر نمی شوند از این سند بگذرند. جناب آقای وزیر رصد و حساسیت وزات را نسبت به مسئله نفوذ سند ۲۰۳۰ را به عنوان دانشجو معلمان از شما خواستاریم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها