پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ورود شورای شهر به پرونده باغ برره - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ورود شورای شهر به پرونده باغ برره

به گزارش جامعه نیوز:

 ورود شورای شهر به پرونده باغ برره

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس‌، محمد سالاری در صحن شورای شهر تهران درباره معضلات و مشکلات منطقه ۲ تهران اظهار داشت:‌ تعدادی از شهرک‌ها در این منطقه با چندین بلوک و با کاربری مسکونی همه یک کد نوسازی دارند که این مسأله را من از دوره چهارم شورا پیگیری کردم که شهرداری تهران آن زمان قول داد که مشکل برطرف می‌شود ولی هنوز این معضل برای برخی از شهرک‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه هر شهرک چندین بلوک دارد و هر کدام باید بتوانند به صورت جداگانه پایان کار داشته باشند، گفت: این مسأله باید توسط شهرداری تهران مورد توجه قرار گیرد.

این عضو شورای شهر تهران درباره طرح موضعی فرحزاد گفت:‌این طرح و طرح کن در کمیسیون ماده ۵ همچنین شورای عالی شهرسازی به تصویب رسید و ابلاغ شد که از دستاوردهای مهم شورای شهر محسوب می‌شود. 

سالاری تصریح کرد:‌تملکات زیادی برای اجرای طرح موضعی فرحزاد صورت گرفت ولی برخی از این تملکات باقی مانده و اگر به آن بی‌توجهی شود طرح فرحزاد دوباره مغفول می‌ماند.

وی در ادامه به موضوع املاک فاقد سند مالکیت در منطقه ۲ اشاره کرد و بیان داشت:‌ شهرداری این منطقه باید جلسات زیادی با سازمان ثبت اسناد برگزار کند تا این مشکل برطرف شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در مورد باغ برره گفت:‌ تغییر کاربری باغات از جمله باغ برره مطرح شده است که شورای پنجم صیانت از باغ‌ها را مدنظر دارد و در حال حاضر هیچ پروانه‌ای در این زمینه صادر نشده است.

این خبر را هم ببینید:  صالحی: شعر دفاع مقدس همزمان با شروع دفاع مقدس آغاز شد

سالاری گفت: حقوق مکتسبه در مورد باغ برره ایجاد نشده و بارگذاری‌ها در زمینه باغ برره باید مطابق با دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری انجام گیرد.

وی در مورد مشکلات دره حسنک گفت:‌این مسأله در جلسه کمیسیون ماده ۵ مطرح شد و من از  حناچی خواستم با توجه به اینکه رویکرد فریز کردن املاک دیگر منسوخ شده است، طرح‌های مربوط به این دره با رویکرد مشارکتی انجام شود یعنی با مشارکت ذینفعان، حفظ درختان و باغات همچنین اقدامات لازم به صورت بُرد بُرد صورت گیرد.

انتهای پیام/