رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ورود سند ۲۰۳۰ به لایحه بودجه ۱۴۰۰ به موقع تشخیص داده شد به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در نشست معاونت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی  پردیس زینبیه دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به اینکه به دانشجو معلمان در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ورود سند ۲۰۳۰ به لایحه بودجه ۱۴۰۰ به موقع تشخیص داده شد

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در نشست معاونت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی  پردیس زینبیه دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به اینکه به دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان به صورت تخصصی آموزش داده می شوید لازم است که نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را از این دانشگاه تامین کنند.

وی ادامه داد: شما به دانشجومعلمان با تمام نمایندگان ملت صحبت کنید و اگر طرح و پیشنهادی در این حوزه دارید پیگیری کنید و با نمایندگان همکاری داشته باشید. اما توجه کنید دانشگاه فرهنگیان در سال چند نفر فارغ التحصیل دارد ؟ ۲۰ هزار خروجی در سال یا ۲۰ هزار جذب در سال در مقابل ۸۰ الی ۱۰۰ هزار نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش هیچ است، کاری کنیم که به نیروهای با تجربه نیز ظلم نشود، برخی از آنها ۱۵ تا۲۰سال درس داده اند و به ما مراجعه می کنند و درخواست رسیدگی دارند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ورود سند ۲۰۳۰ به لایحه بودجه ۱۴۰۰ به موقع تشخیص داده شد و عدم تصویب این امر یعنی مجلس نسبت به این مسائل حساس است.

نوروزی تصریح کرد: شما دانشجویان انقلابی باید حواستان بیشتر جمع باشد و نیروی جوان در کنار نیروهای با تجربه همکاری کنند. شما باید در کنار ما و مشاور ما باشید.

وی ادامه داد: به تجربه و موفقیت های بعضی از معلمان جذب شده از مسیری غیر از تربیت معلم بی توجه نباشیم. ما معلم ماده ۲۸ ای داریم که دانش آموزش در کشور دانش آموز نمونه شده است. قبول دارم مسیر جذب باید از دانشگاه فرهنگیان باشد این جذب مسیر و روش دارد و زمان می برد تا به صورت کامل اجرا شود .

* از زیر ساخت های دانشگاه های دیگر برای کمک به دانشگاه فرهنگیان استفاده کنیم

این خبر را هم ببینید:  رهبر انقلاب: سروصدای اراذل مسلط بر آمریکا ذهن کسی را مشغول نکند/ ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند

فاطمه قربان نژاد معاون گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زینبیه پیشوا در این نشست خطاب به نوروزی گفت: شما از موافقان الحاق تبصره به قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی نهضتی و خرید خدمات بودید. با توجه به اینکه جذب از این طریق و بدون توجه به آزمون و مواد گزینش باعث اشغال ردیف های استخدامی وزارت آموزش و پرورش می شود و به دانشگاه فرهنگیان ضربه می زند، این عامل تضعیف کننده دانشگاه فرهنگیان است.

13991007000335 Test NewPhotoFree - ورود سند ۲۰۳۰ به لایحه بودجه ۱۴۰۰ به موقع تشخیص داده شد

 

وی افزود: به جای تصویب لوایح و تبصره ها و جذب نیرو از خارج از دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، این زیر ساخت به دانشگاه فرهنگیان داده شود تا جذب نیرو از این دانشگاه افزایش یابد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: سالانه چند هزار معلم بازنشسته می شوند و امسال حدود ۸۰ هزار نفر باز نشسته خواهند شد که این یعنی تا سال ۱۴۰۰ با حجم عظیمی از کلاس های بدون معلم مواجه خواهیم شد اما این درد مهلک نباید با نسخه مقطعی درمان شود، کم کاری مسئولان با این درمان های مقطعی پوشانده نشود.

قربان نژاد افزود: به جای پرداختن به طرح های مخالف با سند تحول مثل خرید خدمات و تخصیص بودجه به این موارد، به سند تحول رجوع کنیم و به جذب از دانشگاه فرهنگیان توجه کنیم.

وی ادامه داد: افزایش چشمگیر بودجه خرید خدمات با توجه به ضوابط این طرح که برای مواقع و مناطق خاص است، جای سوال و توجه دارد! این مبالغ را صرف اجرای سند تحول کرده و از روش های مغایر و مخالف با اسناد بالادستی دوری کنیم.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: از زیر ساخت های دانشگاه های دیگر مثل آزاد و پیام نور برای کمک به دانشگاه فرهنگیان استفاده کنیم. به ماده ۲۸ در زیر ساخت و اجرای این ماده بودجه اختصاص داده شده اما برای دوره یکساله این ماده بودجه ای اختصاص داده نشده است و این یعنی عملا برنامه به این صورت برداشت می شود که قرار نیست دوره ای متمرکز برگزار شود.

این خبر را هم ببینید:  بندپی: خط فقر در تهران ۴.۵ میلیون تومان است

معاون گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زینبیه پیشوا گفت: ورود سند ۲۰۳۰ به ساختار بودجه جای سوال و تعجب دارد، ما سند تحول و اسناد بالادستی قوی داریم. با ورود بسیج دانشجویی، مجلس نسبت به سند ۲۰۳۰ حساس شد و لفظ همکاری با سازمان های جهانی و …. از لایحه بودجه حذف شد اما نکته مدنظر این است مگر رهبر انقلاب به طور جدی و صریح به این مسئله ورود نکردند و تذکر ندادند؟ پس چرا مجدد به صورت رسمی به اجرای این سند توجه شده است؟!

وی افزود: از مجلس انتظار می رود نسبت به مسئله تعلیم و تربیت با حساسیت بیش تری توجه داشته باشد. پشتوانه آینده این انقلاب و سازندگان و مدیران اصلی آینده کشور از خروجی های همین نظام آموزشی خواهند بود که امروز نسبت به آن توجه لازم را داشته باشیم .

این فعال دانشجویی گفت: تعیین تکلیف منطقی و مطابق با اسناد بالادستی و عدالت درست آموزشی را بی عدالتی نسبت به نیروی انسانی ندانیم بلکه این موضوع را اجرای عدالت در راستای تحقق حق دانش آموز مبنی بر دریافت آموزش از معلم با کیفیت بدانیم.

وی افزود: از سال ۸۸ تا سال ۹۸ ، یازده تبصره به قانون تعیین تکلیف اختصاص داده شده است و این یعنی هر سال با تغییر و اضافه کردن تبصره به این قانون به امید حل مشکل ریشه ای آموزش و پرورش تعداد زیادی نیرو بدون توجه به نکته موجود در سند تحول یعنی تربیت و جذب نیروی انسانی با کیفیت از دانشگاه فرهنگیان و بدون توجه به شایستگی های حداقلی معلم جذب کرده ایم.

قربان نژاد یادآور شد: خواهشمندیم ضمن توجه به دانشگاه فرهنگیان و توسعه کمی و کیفی این دانشگاه و با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جذب معلم فقط از دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی پرونده موضوع تعیین تکلیف بسته شود و این موضوع به سال های آتی کشانده نشود.

این خبر را هم ببینید:  وزرای کشور و دفاع فردا به مجلس می‌روند

*  مسئولین نسبت به آموزش و پرورش با دید بنگاه کاریابی نگاه می کنند

فائزه نانخور عضو شورای گفتمان سازی و مطالبه گری پردیس زینبیه پیشوا هم گفت: متاسفانه مسئولین ما نسبت به آموزش و پرورش با دید بنگاه کاریابی توجه دارند و چون کمبود نیرو در این وزارتخانه وجود دارد و زمینه فراهم می باشد به ماده ۲۸ و جذب نیرو از دانشگاه های دیگر بیش از پیش توجه می شود ، اما باید توجه کنیم که معلمی یک حرفه تخصصی هست و معلم باید آموزش تخصصی هم از جهت آموزشی و هم جهت پرورشی ببیند.

وی افزود: توجه داشته باشیم که ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در موارد استثنا قابل اجرا می باشد و در واقع براساس این ماده تامین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته هایی که امکان توسعه آن ها از طریق دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش از میان دانش آموختگان سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پرورشی کشور و حوزه های علمیه مشروط به گذراندن دوره های یکساله مهارت آموزی در دانشگاه بلا مانع است.

* به اسناد بالادستی و سند تحول توجه جدی داشته باشیم

زهرا عالی پور عضو شورای گفتمان سازی و مطالبه گری پردیس زینبیه پیشوا هم در این نشست گفت: صرف تجربه نیروی نهضتی یا خرید خدماتی را دلیلی بر داشتن صلاحیت لازم برای معلمی ندانیم نباید نسبت به این موضوع احساسی برخورد کرد چرا که ما نسبت به عواقب این موضوع مسئولیم.

وی افزود: به اسناد بالادستی و سند تحول توجه متمرکز و جدی داشته باشیم، فاصله تصویب این سند تا به امروز ۹ سال است و تا امروز یک خط از این سند ا اجرا نشده و حتی بیشتر بر طبل عدم اجرای این سند می کوبیم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها