رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  واگذاری پلی‌اکریل در انتظار تصمیم مقامات کشوری است ایرج موفق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: موضوع واگذاری مدیریت پلی‌اکریل به هیأت‌ مدیره در کارگروه واگذاری موافقان و مخالفانی دارد که در آخرین جلسه استدلال‌های خود را بیان کرده‌اند و استانداری هم همچنان در حال بررسی شرایط و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 واگذاری پلی‌اکریل در انتظار تصمیم مقامات کشوری است

ایرج موفق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: موضوع واگذاری مدیریت پلی‌اکریل به هیأت‌ مدیره در کارگروه واگذاری موافقان و مخالفانی دارد که در آخرین جلسه استدلال‌های خود را بیان کرده‌اند و استانداری هم همچنان در حال بررسی شرایط و جوانب کار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بیان داشت: اخیراً هم نمایندگان استان در مجلس هم نامه‌ای خطاب به وزیر صمت در این باره نوشته‌اند و خواستار توقف فرایند واگذاری مدیریت پلی‌اکریل به هیأت مدیره حداقل تا ۶ ماه آینده شدند که این پیشنهاد در کنار مصوبه شورای تأمین در حال بررسی است و هنوز تصمیم نهایی توسط مقامات کشور گرفته نشده است.

وی ادامه داد: رئیس هیأت حمایت از صنایع به‌ عنوان نماینده وزارت صمت در جلسات کارگروه، برای واگذاری مدیریت به هیأت‌ مدیره به‌ شرط اینکه مقامات استان درباره فراهم بودن شرایط واگذاری به جمع‌بندی برسند، اعلام آمادگی کرده است.

موفق درباره اخذ تضمین از هیأت‌ مدیره برای اجرای برنامه‌های پیشنهادی‌شان و حفظ حقوق کارگران توضیح داد: مرجع قضایی قرار است از هیأت‌ مدیره ضمانت، برای اجرای برنامه‌های پیشنهادی و ارائه برنامه تولید، قبل از واگذاری اخذ کند تا مشکلی برای کارگران و فرایند تولید در این کارخانه به وجود نیاید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه واردات AN به‌ عنوان ماده اولیه تولید الیاف اکریلیک به دلیل تحریم‌ها دچار مشکل است، گفت: اکنون واردات به‌صورت مقطعی در حال انجام است ولی هنوز واردات در حدی نیست که کارخانه بتواند با تمام توان تولید کند و تولید در تناژ پایین ادامه دارد.

این خبر را هم ببینید:  شبکه برق 420 روستا در کردستان بهسازی می‌شود/وجود 1706 روستای برقدار در کردستان

وی ادامه داد: طرح نوسازی این کارخانه هنوز به ما ارائه نشده و ما منتظریم تا تجهیزات و خطوط تولید موردنیاز برای نوسازی را به ما اعلام کنند تا در کارگروه تسهیل ارزیابی شود و حمایت لازم در این زمینه به عمل آید.

رئیس سازمان صمت در پایان با توضیح اینکه در جلسه اخیر بیشتر بحث واگذاری مطرح بود، اعلام کرد: موضوع بدهی‌های شرکت به طلبکاران تاکنون تعیین تکلیف نشده و ما از هیأت‌ مدیره و هیأت اجرایی خواسته‌ایم موارد بدهی‌ها را به ما اعلام کنند تا در ستاد تسهیل تولید بتوانیم آن‌ها را مطرح و تعیین تکلیف کنیم و در این زمینه برای رفع مشکلات با سیستم بانکی آماده‌ایم با بانک‌های ملی و تجارت وارد مذاکره شویم.

انتهای پیام/۶۳۰۶۲/ص۱۰/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها