پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

واکنش معاون مالی دانشگاه صنعتی اصفهان به پاداش‌ها نجومی/ پاداش‌ها بر اساس قانون بوده است

به گزارش جامعه نیوز:

 واکنش معاون مالی دانشگاه صنعتی اصفهان به پاداش‌ها نجومی/ پاداش‌ها بر اساس قانون بوده است

سعید سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان درباره حواشی پرداخت پاداش‌های نجومی به برخی از مدیران دانشگاه صنعتی و اعتراض گروه‌های مختلف دانشگاهی به این موضوع اظهار داشت: خبری که درباره پرداخت پاداش‌های نجومی در دانشگاه صنعتی اصفهان منتشرشده صحت ندارد و پاداش‌های پرداختی بر اساس قانون بود و مانند گذشته در مواردی مانند پایان سال و یا برای افرادی که مسؤولیت بیشتری دارند پرداخت شده است و به گروه خاصی اختصاص نداشته است.

وی ادامه داد: انتشار این خبر باعث دلسردی مدیران دانشگاه شده در حالی‌که پرداخت پاداش ۳۰ میلیون تومانی صحت نداشته است و بر اساس مصوبات دولت و قانون حداکثر معادل دو ماه حقوق، یک مدیر بالادست برای افراد مجموعه خود می‌تواند پاداش پیشنهاد کند و بالاترین پاداش پرداختی دانشگاه هم در حدود ۱۰ میلیون تومان بوده و اغلب پاداش‌های پرداختی کمتر از این رقم است.

معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی پیرامون عدم اعمال افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان در سال گذشته توضیح داد: دانشگاه در این زمینه تابع دستورات وزارت عتف است و در تمام دانشگاه‌های کشور این افزایش از ابتدای بهمن ۹۹ در حقوق کارمندان اعمال شده و دانشگاه صنعتی هم مانند سایر دانشگاه‌ها اعمال کرده است.

سلطانی بابیان اینکه در نامه اولیه قرار بود این افزایش از ابتدای اسفند ۹۸ اعمال شود، گفت: دانشگاه این موضوع را از وزارتخانه پیگیری کرده و وزارت هم در این‌ باره به سازمان برنامه نامه زده است ولی هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است. درصورتی‌که وزارتخانه اصلاح احکام حقوق کارمندان از ابتدای اسفند ۹۸ را به ما ابلاغ کند و ردیف بودجه آن را تعیین کند ما آماده‌ایم آن را اجرا کنیم.

این خبر را هم ببینید:  آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در اسدآباد/تزریق ۹۰۸ دُز واکسن

وی بیان اینکه افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان امسال از فروردین اعمال شده توضیح داد: با تلاش بخش کارگزینی و مالی دانشگاه احکام کارکنان دانشگاه از فروردین با افزایش ۲۵ درصدی علاوه بر افزایش ۵۰ درصدی سال قبل صادر شده است و حقوق فروردین بر مبنای احکام جدید پرداخت شده است.

معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی اصفهان در پایان تکمیل پروژه ساخت دانشکده جدید مهندسی مکانیک که سال‌ها از شروع آن می‌گذرد را در گرو تأمین اعتبار آن دانست و اضافه کرد: در سال قبل برآورد ما این بود که تکمیل پروژه نیازمند ۷۶ میلیارد تومان است ولی تنها ۶ میلیارد تومان بودجه به آن اختصاص داده شده که دانشگاه از درآمد اختصاصی خود هم به آن بودجه تخصیص داده و درمجموع حدود ۱۰ میلیارد سال قبل هزینه شده است. امسال هم بعید است بیش از ۱۰-۱۲ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه بودجه بگیریم که به دلیل افزایش هزینه ساخت نمی‌توان انتظار پیشرفت زیادی در پروژه داشت و زمانی برای پایان آن تعیین کرد.

انتهای پیام/۶۳۰۶۲/ص۱۰/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *