رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

جامعه نیوز

به گزارش جامعه نیوز:  واکنش دانشگاه صداوسیما به اخبار منتشر شده در فضای مجازی به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی تذکر کتبی ۲۴ نماینده مجلس به رئیس سازمان صداوسیما درباره دانشگاه صداوسیما، روابط عمومی این دانشگاه با صدور اطلاعیه‌ای به تشریح برخی نکات در این خصوص پرداخت. متن این اطلاعیه به شرح زیر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 واکنش دانشگاه صداوسیما به اخبار منتشر شده در فضای مجازی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی تذکر کتبی ۲۴ نماینده مجلس به رئیس سازمان صداوسیما درباره دانشگاه صداوسیما، روابط عمومی این دانشگاه با صدور اطلاعیه‌ای به تشریح برخی نکات در این خصوص پرداخت.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در پی نشر برخی اکاذیب در فضای مجازی 

دانشگاه صداوسیما در دوره اخیر کلیه مراحل پذیرش دانشجو، جذب هیات علمی، تبدیل وضعیت و ارتقاء اعضای هیات علمی، صدور مجوز فعالیت تشکل ها، انجمن ها، کانونها و نشریات دانشجویی و برگزاری همایش های علمی را برای نخستین بار کاملا بر اساس آیین‌نامه ها، مقررات و دستور‌العمل‌های تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام داده است. به واسطه موفقیت دانشگاه در رعایت مقررات و استانداردهای علمی و آموزشی، وزارت علوم با صدور مجوز ۴ رشته تحصیلی جدید در مقاطع ارشد و دکتری در این دانشگاه موافقت کرده و برای دو نشریه علمی این دانشگاه گواهی اعتبار پژوهشی صادر کرده، همایش های علمی این دانشگاه را با گواهی اعتبار ISC مورد تایید قرار داده و یکی از اعضای هیات علمی این دانشگاه را برای نخستین بار در تاریخ این دانشگاه به عنوان استاد نمونه کشوری انتخاب و معرفی کرده است.

یکی دیگر از توفیقات دانشگاه در سال‌های اخیر برخورد قاطع با تخلفات علمی و اداری بوده است. از جمله با افرادی که علی رغم نداشتن شرایط قانونی با استفاده از تسهیلات ویژه ایثارگران به عضویت هیات علمی دانشگاه در آمده بودند، و نیز افرادی که مرتکب تقلب و سرقت علمی شده بودند که بعضا منجر به محکومیت آنها در «شورای اخلاق در پژوهش» دانشگاه گردیده است.

این خبر را هم ببینید:  روحانی:‌ گفتم از شنبه همه چیز عادی می‌شود مگر مواردی که ستاد ملی کرونا بگوید

این افراد بعضا پس از آنکه از طریق انواع تهدیدها و فشارها موفق به انصراف مسوولان دانشگاه از رسیدگی به تخلفات خود نشده اند، در صدد نامه نگاری، نشر اکاذیب در فضای مجازی و ارائه‌ گزارش‌های مجعول و اطلاعات نادرست به شخصیت‌ها و مسئولان مختلف بر آمده اند.

دانشگاه صداوسیما ضمن اعلام آمادگی برای ارائه کلیه اسناد و مدارک تخلفات این افراد به مراجع ذیصلاح و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، بر عزم راسخ خود در برخورد با تخلفات، سوء استفاده‌ها و تقلب و سرقت علمی تاکید می کند.

روابط عمومی دانشگاه  صداوسیما

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها