رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  واکسیناسیون سالمندان در خراسان‌جنوبی آغاز شد + جزئیات به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، اولین دوز واکسن کرونا ویژه سالمندان خراسان‌جنوبی امروز به‌صورت نمادین در مرکز خدمات سلامت توحید تزریق شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در همین راستا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واکسیناسیون سالمندان در سایر شهرستان‌های استان نیز انجام خواهد شد. […]

به گزارش جامعه نیوز:

 واکسیناسیون سالمندان در خراسان‌جنوبی آغاز شد + جزئیات

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، اولین دوز واکسن کرونا ویژه سالمندان خراسان‌جنوبی امروز به‌صورت نمادین در مرکز خدمات سلامت توحید تزریق شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در همین راستا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واکسیناسیون سالمندان در سایر شهرستان‌های استان نیز انجام خواهد شد.

محمد دهقانی با بیان اینکه براساس دستورالعمل وزارت بهداشت اولویت واکسیناسیون در حال حاضر افراد  ۸۰سال به بالا هستند، اضافه کرد: اطلاعات ۱۶هزار نفر ۸۰ سال به بالا در خراسان‌جنوبی در سامانه سیب ثبت است.

وی افزود: هیچ نیازی به مراجعه به مراکز جامع سلامت نیست و کسانی که پرونده الکترونیک آن‌ها کامل است مراقبین سلامت با آن‌ها تماس می‌گیرند و زمان حضور برای تزریق واکسن به آن‌ها اعلام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان داشت: افرادی که پرونده الکترونیک آن‌ها کامل نیست نیز با آن‌ها تماس گرفته و اطلاعات اخذ و ثبت می‌شود و در نوبت واکسیناسیون قرار می‌گیرند.

دهقانی افزود: هیچ نیازی به ثبت‌نام در هیچ سایتی نیست و واکسیناسیون کاملاً رایگان است.

وی با بیان اینکه در فاز اول حدود دو هزار واکسن آماده‌ شده گفت: در فازهای بعدی ورود واکسن نیز سهم سالمندان در نظر گرفته و به‌تدریج گروه‌های سنی بعدی بعد از اتمام این گروه سنی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج


این خبر را هم ببینید:  فدراسیون جهانی والیبال تصمیم گرفت؛ هلند جایگزین چین شد

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها