رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 231 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  وال استریت ژورنال: ایران در حال محک زدن دولت بایدن است به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی با اشاره به نزدیک شدن پایان ۱۰۰ روز اول ریاست‌جمهوری «جو بایدن» گزارش کرد، علی‌رغم آنکه ۱۰۰ روز اول ریاست‌جمهوری بایدن تا حد زیادی به مبارزه با […]

به گزارش جامعه نیوز:

 وال استریت ژورنال: ایران در حال محک زدن دولت بایدن است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی با اشاره به نزدیک شدن پایان ۱۰۰ روز اول ریاست‌جمهوری «جو بایدن» گزارش کرد، علی‌رغم آنکه ۱۰۰ روز اول ریاست‌جمهوری بایدن تا حد زیادی به مبارزه با بیماری کرونا و بهبود وضعیت اقتصاد داخلی آمریکا گذشت، ۱۰۰ روز دوم ریاست‌جمهوری بایدن، سیاست خارجی وی محک زده می‌شود.

در مقدمه این گزارش نوشته شده است، چین، روسیه، ایران، کره شمالی و طالبان در افغانستان همگی قصد محک زدن بایدن را دارند.

در بخشی از این گزارش که مربوط به ایران می‌شود، نویسنده تأکید می‌کند که با افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم ایران، مذاکرات در خصوص احیای برجام، اهمیت پیدا می‌کند.

طبق گزارش وال استریت ژورال، در یکصد روز دوم ریاست‌جمهوری بایدن، جهان به دنبال محک زدن رهبران جدید آمریکا هستند.

این گزارش سپس توضیح داد که رقبای آمریکا ظاهراً در حال حاضر در جستجوی محدودیت‌های رئیس‌جمهور جدید آمریکا و همچنین سیاست خارجی بایدن هستند.

بایدن از زمان روی کار آمدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، علی‌رغم آن که وعده بازگشت به برجام را مطرح کرد اما مقام‌های دولت وی از همان ابتدا، شروع به شرط‌گذاری کردند و علی‌رغم آن که ایالات متحده ناقض برجام بود، دولت بایدن تأکید کرده است که در صورت بازگشت ایران به تعهداتش ذیل برجام، به این توافق هسته‌ای بازمی‌گردد.

با این حال مقام‌های ایران نیز تأکید کرده‌اند که واشنگتن قبل از بازگشت به برجام باید تمامی تحریم‌های ایران را لغو کند.

این خبر را هم ببینید:  نشست سه جانبه هماهنگی بین روسای هیأت‌های ایران، روسیه و چین در وین

بتازگی، «برت مک گورک» نماینده ویژه سابق آمریکا در ائتلاف آمریکایی ضد داعش و هماهنگ‌کننده امور غرب آسیا و شمال آفریقا در کاخ سفید در جمع رهبران یهودی آمریکا با تکرار مواضع دولت بایدن در قبال جمهوری اسلامی تأکید کرد تا زمانی‌که ایران به تعهداتش ذیل برجام بازنگردد، تحریم‌ها برجای خود باقی خواهد ماند.

دور جدیدی از نشست کمیسیون مشترک برجام امروز (سه شنبه) در وین در محل نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود و هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

انتهای پیام/ص


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها