پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

واریز۲ هزار میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس و خرید تبلت دانش‌آموزان نیازمند

به گزارش جامعه نیوز:

 واریز۲ هزار میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس و خرید تبلت دانش‌آموزان نیازمند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، امید حاجتی مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور با اشاره به پرداخت ۲ هزار و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای خرید تبلت دانش‌آموزان بی بضاعت و هوشمندسازی مدارس گفت: این مبلغ با هدف اجرای بند ۳۹ جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور به حساب این سازمان واریز شده است. 

وی ادامه داد: مبلغ ۲ هزار و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال در راستای خرید تبلت دانش آموازان بی بضاعت، هوشمندسازی مدارس، خرید تجهیزات هنرستان ها و مدارس کار و دانش، تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی به حساب سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور واریز شده تا ضمن رفع موانع پیش بینی شده برای هوشمندسازی مدارس، خدمات عادلانه آموزشی برای تمام دانش آموزان فراهم شود. 

حاجتی تاکید کرد: مبلغ ۶۶۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات هنرستان‌ها و مدارس کار و دانش، ۱.۶۶۰ میلیارد ریال برای خرید تبلت دانش آموزان بی‌بضاعت و هوشمندسازی مدارس و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی تخصیص پیدا کرده است. 

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور بیان کرد: امیدواریم حوزه آموزش در شرایط بحرانی کرونا با تخصیص این بودجه بتواند، به وظیفه خود عمل کرده و دانش آموزانی که به دلیل محرومیت از داشتن تبلت از تحصیل بازمانده‌اند، بار دیگر به تحصیل خود ادامه دهند.

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  عودت 100 درصد پول بلیت پروازهای هند و پاکستان به مسافران/انجام پروازهای ترکیه با کمتر از 5 درصد ظرفیت

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *