رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

به گزارش جامعه نیوز:  واردات ۸۰ درصد نهاده‌های دامی با وجود امکان تولید در کشور/ وزارت جهاد برای ماه رمضان چه کرده است؟ به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۱۷ فروردین) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۳۴۶۰ واحد تولید مرغ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 واردات ۸۰ درصد نهاده‌های دامی با وجود امکان تولید در کشور/ وزارت جهاد برای ماه رمضان چه کرده است؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۱۷ فروردین) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۳۴۶۰ واحد تولید مرغ در کشور فعالیت می‌کنند که همگی آنها نهاده‌هایی با ارز ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند این در حالی است که مرغ تولیدی خود را یا به تنظیم بازار ارائه نکرده‌اند که ظلم آشکار به مردم است. 

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید توضیح دهد چرا این مجموعه‌های تولیدی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند اما تولیدات خود را با قیمت دیگری توزیع کرده‌اند؟

نماینده شوشتر در مجلس تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کننده در خصوص تهیه، تأمین و توزیع، وظایف مشخصی دارند که باید پاسخگو باشند.

گیلانی تصریح کرد: ۸۰ درصد نهاده‌های دامی از خارج تأمین می‌شود در صورتی که امکان تولید این محصولات در کشور وجود دارد. 

وی با بیان اینکه چرا وزارت جهاد کشاورزی سیاست مدون و برنامه‌ریزی شده‌ای در این خصوص ندارد افزود: باید اذعان کرد نبود مدیریت و برنامه‌ریزی موجب گرانی محصولات مختلف شده است از این رو کمیسیون کشاورزی مجلس باید از بعد نظارتی مسائل مختلف در حوزه گرانی را بررسی کند.

نماینده شوشتر در مجلس گفت: سامانه‌های گمرک، تجارت، بنادر و … هماهنگی‌ لازم را با یکدیگر ندارند و این عدم تعامل موجب ایجاد رانت، فساد و افزایش قیمت‌ها شده است لذا سازمان تعزیرات باید نقش‌آفرینی جدی در جلوگیری از فساد انجام دهد.

این خبر را هم ببینید:  طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونای مجلس از امروز همه نمایندگان در صحن حاضر می‌شوند

وی اظهار کرد: باید مشخص شود چرا مرغ توزیع شده در شب عید به صورت چند نرخی بود و این در حالی است که باید برای تأمین مرغ مورد نیاز در ماه مبارک رمضان برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا قیمت مرغ پرواز نکند؛ مرغ با قیمت ۳۶ الی ۴۰ هزار تومان به راحتی در اختیار است اما متأسفانه مرغ با ارز ۴۲۰۰ تومانی در دسترس نیست. 

وی تصریح کرد: متأسفانه میلیون‌ها جوجه با بدترین رفتار در کشور اسلامی منهدم شدند و در این راستا واسطه‌ها هستند که در حوزه تأمین و فروش نهاد‌ه‌ها و تولید کشاورزی بهره می‌برند ضمن اینکه سامانه بازارگاه مشکل جدی دارد و این مهم در حالی است که ۵۵ درصد واردات به این سامانه و ۴۵ درصد به بازار آزاد اختصاص داده شده، ظلم آشکار محسوب می‌شود.

وی گفت: امروزه تولید دام در کشور به صورت سنتی است و این امر موجب شده دام‌های مولد به کشتارگاه‌ها فرستاده شوند که باید برای آن فکری شود همچنین وزارت جهاد کشاورزی باید پاسخ دهد چه برنامه‌ریزی برای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری زمین‌های خوزستان دارد. 

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها