رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، نشست دهیاران چاروسا با امام جمعه و بخشدار چاروسا برگزار شد. حجت الاسلام اسماعیل صلواتی در این نشست دهیاران را نماینده دولت در روستاها دانست و خواستار توجه به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، نشست دهیاران چاروسا با امام جمعه و بخشدار چاروسا برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی در این نشست دهیاران را نماینده دولت در روستاها دانست و خواستار توجه به مشکلات مردم شد و عنوان کرد: ماه رمضان ماه ضیافت الهی است و ماهی است که توجه به خدا افزایش می یابد و دهیاران که به عنوان نماینده در روستاها هستند به برنامه های فرهنگی توجه کنند و از روحانیت بخواهند در این مدت به روستاها سفر کنند و پاسخگو مسائل شرعی مردم باشند.

امام جمعه قلعه رئیسی با بیان اینکه به جد در این انتخابات دخالت نخواهم کرد بیان کرد: وظیفه ما در تمامی انتخابات ها تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات است و در این انتخابات قطعا بدون هیچ گونه نگاهی به شخص خاص و تنها حضور حداکثری مردم تلاش خواهم کرد و در انتخابات های گذشته هم از فرد خاص تلاش می کردم حمایت نشود اما راه و مسیر را مشخص می کردم.

وی با بیان اینکه از مردم می خواهیم که افراد توانمند و مومن و انقلابی را در روستاها و شهرها انتخاب کنند یادآور شد: از جریان انقلابی اصیل حمایت می کنیم اما اگر فردش مشخص شود که واقعا انتخاب فرد سخت است پس برای آگاهی بخشی و بصیرت دهی به مردم تلاش خواهیم کرد اما به هیچ وجهه از فرد خاص حمایت نخواهم کرد.

صلواتی سفره افطاری هرساله در چاروسا را یک رسم نیک برای منطقه دانست و گفت: هرساله این سفره به صورت دسته جمعی و مردم بر روی یک سفره می نشستند اما به دلیل شرایط کرونایی امسال نمی توانیم به صورت دسته جمعی برگزار کنیم و جمع بندی به این رسیدیم که با همت دفتر مقام معظم رهبری و همکاری مردم این سفره را به نحو دیگری برگزار کنیم و نذورات مردمی را تهیه کنیم در اختیار دهیار روستاها قرار دهیم و آنها با پخت غذای گرم بین خانواده ها فقیر و بی سرپرست تقسیم کنیم.

این خبر را هم ببینید:  ادامه افشاگری‌ها در فوتبال ساحلی/ لزوم ورود سازمان بازرسی و کمیته اخلاق به مدیریت تک نفره/ نقش عجیب برادر رئیس کمیته چیست؟

وی خواستار حضور روحانیت و فراهم کردن امکانات در روستاها برای حضور روحانیت شد.

14000207000906 Test PhotoN - هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا

 

شرمت الله داربام بخشدار چاروسا هم در این نشست به نقش دهیاران در پیشگیری از بیماران کرونا اشاره و بیان کرد: بیش از یکسال از شروع بیماری کرونا می گذرد و دهیاران تاکنون نقش موثری در کنترل و پیشگیری از این بیماری داشتند و انتظار می رود که همانند گذشته به فعالیت خود ادامه دهند و مهمترین وظیفه امروز دهیاران در روستاها آموزش و فرهنگ سازی جهت رعایت مردم در مقابله با بیماری کرونا شد.

بخشدار چاروسا با تاکید بر عدم برگزاری مراسمات ختم، جشن های عروسی، مراسمات و برنامه های ورزشی از دهیاران خواست تا به صورت سراسری از بلندگوهای مساجد و همچنین به صورت نصب بنر به مردم نسبت به برگزار نشدن برنامه های تجمیعی به مردم فرهنگ سازی کنند و در ادامه عنوان کرد: افراد مبتلا به این بیماری را به حوزه سلامت معرفی کنید و نسبت به قرنطینه شدن آنها همکاری کنید و افرادی که از لحاظ مالی ناتوان هستند و به این بیماری دچار شدند از لحاظ مالی آنها را کمک کنید.

داربام انتخابات را نماد مردم سالاری دینی دانست و از دهیاران خواست تا برای حضور حداکثری مردم تلاش کنند خاطرنشان کرد: دهیاران به دلیل اینکه نماینده دولت در منطقه و روستاها هستند حق هیچ گونه موضع گیری خاصی ندارند و بدون حاشیه باید به کار خود ادامه دهند و در صورت مشاهده برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه فصل گرما و افزایش دما آتش سوزی های را در کوه های منطقه به وجود می آورد تاکید کرد: تمام تلاش خود را با نیروهای منابع طبیعی داشته باشید و هر فردی که سبب چنین مواردی بودند به نیروی انتظامی معرفی کنید.

این خبر را هم ببینید:  راهپیمایی خودرویی مردم کوبا علیه تحریم‌های آمریکا

داربام همچنین از دهیاران خواست تا تیمی را در هر روستا جهت مهارآتش سوزی ها تشکیل دهند تا در صورت نیاز از آنها در بحران ها استفاده شود.

بخشدار چاروسا در ادامه به نقش اصحاب رسانه در بیماری کرونا اشاره و گفت: نقش اصحاب رسانه در بیماری کرونا بی بدیل است و اینکه در بسیاری مواقع هم خبرنگار صداوسیما و خبرنگار خبرگزاری فارس در منطقه سبب آگاهی بخشی دقیق در این ایام بود و نقش بسیار بسزایی در این زمینه داشت تشکر می کنم و اینکه بدون حب و بغض سیاسی اخبار را درج می نمایند جای بسی تشکر دارد.

معصومی نماینده دهیاران در این نشست با بیان اینکه آماده هرگونه همکاری در زمینه شرایط کرونایی و آتش سوزی ها هستیم تصریح کرد: اینکه امروز تمامی برنامه های فرهنگی و دینی و همچنین برگزاری مراسمات مختلف در منطقه تعطیل است اما متاسفانه عده ای در روزهای گذشته اقدام به تجمع انتخاباتی در روستاها نمودند جای تاسف دارد و امیدواریم با چنین تجمعاتی برخورد شود.

14000207000909 Test PhotoN - هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا

14000207000905 Test PhotoN - هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا

14000207000910 Test PhotoN - هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا

 

وی با بیان اینکه این نشست در روستای دشت آزادی برگزار شد و هیچ مقام و مسئولی از برگزاری چنین مراسمی اطلاعی نداشتند و این برنامه بدون هماهنگی صورت گرفت جای نگرانی دارد.

در ادامه دهیاران خواستار همکاری دیگر ادارات با دهیاران جهت حل مشکلات روستاها شدند و همچنین نسبت به مهار آتش سوزی ها و بیماری کرونا اعلام آمادگی کردند.

در پایان این نشست در اقدامی از سوی بخشدار و دهیاران چاروسا از خبرنگار صداوسیما و خبرگزاری فارس در چاروسا(سیدحسن آرمند) به دلیل ایام عید نوروز و اطلاع رسانی در ایام شرایط کرونایی تقدیر شد.

این خبر را هم ببینید:  شب شعر «دیدار ماه» جایگزین دیدار شاعران با رهبری شد/ پخش از شبکه 2

14000207000911 Test PhotoN - هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا

14000207000914 Test PhotoN - هیچ گونه حمایتی در انتخابات پیش رو نخواهیم داشت/تجلیل از خبرنگار چاروسا برای مقابله با کرونا

 

انتهای پیام/۸۲۰۲۱


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها