رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 482 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  هیچ ساخت و سازی در حریم دریاچه اوان انجام نمی‌شود/ طرح گردشگری از دریاچه فاصله دارد به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، در روزهای اخیر تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که خبر از اعتراضات جمعی از فعالین محیط زیست و مردم محلی الموت قزوین به ساخت و سازهای غیرمجاز در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 هیچ ساخت و سازی در حریم دریاچه اوان انجام نمی‌شود/ طرح گردشگری از دریاچه فاصله دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، در روزهای اخیر تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که خبر از اعتراضات جمعی از فعالین محیط زیست و مردم محلی الموت قزوین به ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیهٔ دریاچهٔ اوان می‌داد و عنوان می‌کرد پیمانکار پروژه با اخذ مجوزهایی قصد دارد این زمین‌ها را قطعه‌بندی کرده و اقدام به ساخت هتل و مجتمع در آن‌ها کند و به‌نوعی تملک این زمین‌ها که اراضی ملی نیز محسوب می‌شوند را در اختیار گرفته که پس از قطعه‌بندی، آن‌ها را با هزینه‌های هنگفت به متقاضیان بفروشد.

علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین در رابطه با این موضوع گفت: هیچ نوع اتفاق غیرقانونی در این منطقه رخ نداده و سرمایه‌گذار با رعایت تشریفات انتخاب شده است، واگذاری زمین به وی نیز در قالب قراردادهای اجارهٔ واگذاری از طریق مراجع ذیصلاح انجام شده است، ضمن این‌که کلیهٔ مجوزها و مصوبات لازم اخذ شده و فرآیند قانونی خود را طی می‌کند.

وی افزود: ما روز گذشته با حضور نمایندهٔ مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، بخشدار، رئیس شورای روستا و جمعی از معتمدین روستا جلسه‌ای داشتیم و سوءتفاهمات پیش آمده در این موضوع را برطرف کردیم.

خزائلی اظهار کرد: نکتهٔ حائز اهمیت این است که بنا نیست در حاشیهٔ این دریاچه هیچ‌گونه ساخت و سازی انجام شود و مکانی که به این منظور به سرمایه‌گذار واگذار شده در طی فرآیند قانونی انجام شده، خارج از حریم دریاچه بوده و از نظر ارتفاع و بعد مسافت نیز چند صد متر با دریاچه فاصله دارد.

این خبر را هم ببینید:  رشد 4449 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 16.6 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین در ادامه عنوان کرد: زمین واگذار شده دولتی بوده و جزو اراضی ملی محسوب می‌شود که در قالب قراردادهای اجاره واگذار شده، سرمایه‌گذار نیز طی فرآیند قانونی از طریق فراخوان انتخاب شده است، ضمن این‌که انتخاب سرمایه‌گذار صرفاً به عهدهٔ یک دستگاه نیست و چندین دستگاه در این جریان نقش دارند و مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی در انتخاب سرمایه‌گذار دخیل بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، دریاچهٔ اوان هشتادمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار دارد. این دریاچه در محدودهٔ منطقهٔ حفاظت شدهٔ الموت شرقی استان قزوین قرار واقع شده و در ۷۵ کیلومتری شهر قزوین قرار دارد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها