رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  هیئت رئیسه مجلس طرح شفافیت آراء نمایندگان را در دستورکار قرار دهد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس امروز (چهارشنبه، ۱۹ شهریورماه) طی تذکری شفاهی در صحن مجلس اظهار داشت: مجلس قوی، مجلسی شفاف است و نماینده قوی نماینده ای است که قاطع […]

به گزارش جامعه نیوز:

 هیئت رئیسه مجلس طرح شفافیت آراء نمایندگان را در دستورکار قرار دهد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس امروز (چهارشنبه، ۱۹ شهریورماه) طی تذکری شفاهی در صحن مجلس اظهار داشت: مجلس قوی، مجلسی شفاف است و نماینده قوی نماینده ای است که قاطع و شفاف رأی می‌دهد. در واقع چنین نماینده ای هر آن آماده است درباره رأی خود به ملت توضیح دهد.

وی با اشاره به فرمایشات امیر المومنین علی (ع) در نهج البلاغه افزود: مسائل حاکمیتی باید جلوی چشم مردم شفاف باشد و هیچ پستی و بلندی وجود نداشته باشد و مردم همه مسائل را بدانند مگر اسرار نظامی.

نماینده تهران در مجلس یادآور شد: از آن جا که مجلس طبق قانون اساسی علنی بوده و هست بنابراین باید شفافیت جزء ارکان قوه مقننه باشد اما در دوره های به حاشیه رفته و ناخواسته ذبح شده است.

ایزدخواه با یادآوری اینکه نمایندگان مجلس یازدهم تعهد داده اند که با شفافیت عمل کنند، گفت: طرح شفافیت آراء نمایندگان در روزهای اول مجلس مطرح شد و خواست انبوه مردم و مشارکت فکری انبوه اندیشکده‌ها پشت این طرح است.

وی بیان کرد: رئیس مجلس از شفاف سازی به عنوان رویکرد اساسی مجلس یازدهم در نزد مقام معظم رهبری یاد کردند لذا بنده به هیات رئیسه تذکر می دهم طرح شفافیت آراء هر چه سریع تر در دستورکار قرار گیرد.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  یک روز مهلت دادن به دشمن درشأن مجلس یازدهم نیست

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها