رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۷ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 19 May

به گزارش جامعه نیوز:  هفت پرونده معدنی در خراسان رضوی تعیین تکلیف شد به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی در حاشیه نشست هیات حل اختلاف موضوع ماده ۲۴ قانون مکرر معادن گفت: هفت پرونده مربوط به معادن این استان در هیات حل اختلاف موضوع […]

به گزارش جامعه نیوز:

 هفت پرونده معدنی در خراسان رضوی تعیین تکلیف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی در حاشیه نشست هیات حل اختلاف موضوع ماده ۲۴ قانون مکرر معادن گفت: هفت پرونده مربوط به معادن این استان در هیات حل اختلاف موضوع ماده ۲۴ قانون مکرر معادن بررسی و تعیین تکلیف شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: تعدادی از این پرونده‌ها مربوط به اکتشاف آنومالیهای سنگ آهن در خواف است که اکتشاف آن توسط سازمان ایمیدرو انجام خواهد شد.

وی افزود: با تعیین تکلیف اکتشاف معادن سنگ آهن خواف خوراک مورد نیاز صنایع معدنی خراسان رضوی تامین و در آینده شاهد جهش تولید و ایجاد اشتغال جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی خراسان رضوی خواهیم بود.

اشرفی ادامه داد: همچنین این هیات در نشست خود مشکل مربوط به تعدادی از پرونده‌های معدنی و اختلاف بین دستگاه‌های اجرایی با آنها را تعیین تکلیف کرد که با فعالیت دوباره این معادن گامی عملی در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید برداشته خواهد شد.

گفتنی است؛ براساس ماده ۲۴ مکرر قانون معادن به منظور تسریع در اکتشاف و بهره‏‌برداری از معادن، دستگاه‌های اجرایی و متولیان قانونی مکلفند استعلام‌های مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت را در مدت تعیین شده پاسخ دهند.

خراسان رضوی با برخورداری از ۹۳۲ معدن دارای پروانه بهره‌برداری معتبر با ذخیره ۲.۸ میلیارد تن و استخراج سالانه ۳۹ میلیون تن، ۱۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این زمینه جذب و ۱۱ هزار و ۲۹۷ نفر در این بخش مشغول کار کرده است.

این خبر را هم ببینید:  کارکنان شهرداری و فرهنگیان بیشترین شرکت کنندگان شورا

انتهای پیام/۷۰۰۶۸


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها