پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

هفته آینده اعضای کمیسیون امنیت ملی از مرزهای شمالغربی بازدید می‌کنند/ بررسی تحولات اخیر در مرز با آذربایجان

به گزارش جامعه نیوز:

 هفته آینده اعضای کمیسیون امنیت ملی از مرزهای شمالغربی بازدید می‌کنند/ بررسی تحولات اخیر در مرز با آذربایجان

عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره بررسی تحولات مرزهای شمالی و به ویژه فتنه انگیزی جمهوری آذربایجان در کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: روز یکشنبه ۱۱ مهر در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه‌ای با موضوع بررسی مسائل مرتبط با مرزهای شمال غربی کشور برگزار شد که در آن نشست نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت امور خارجه و نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشته و گزارشات مربوطه و اطلاعات لازم را در اختیار نمایندگان عضو این کمیسیون قرار دادند.

وی افزود: مرزهای ایران مرزهای امنیت و مرز دوستی است؛ سیاست قطعی ایران همکاری با همسایگان است اما به همسایگان خود از جمله آذربایجان این تذکر را داده‌ایم که همکاری با رژیم اشغالگر قدس می‌تواند نزاکت دوستی با کشور ما را مورد خدشه قرار دهد، زیرا آمریکایی‌ها، رژیم اشغال گر قدس و کشورهای اروپایی به دنبال نفوذ در منطقه برای ایجاد تنش هستند. در حالی که مصلحت منطقه تنش و درگیری نیست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت مجلس مجلس خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت مقتدر همه فعالیت‌ها را در منطقه رصد کرده و هر جا لازم باشد تذکر می‌دهیم.

مقتدایی افزود:‌ تیمی از سوی کمیسیون امنیت ملی مجلس مشخص شده است تا از مرزهای شمال غربی بازدید کنند و گزارش آن را برای جلسات آتی کمیسیون تهیه کنند که این بازدید به زودی انجام خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  مخالفت تشکل های بخش کشاورزی با مصوبه هیئت وزیران برای واگذاری تعاون روستایی

وی در پایان تصریح کرد: آذربایجان همسایه ماست و توقع جمهوری اسلامی ایران از آنها رعایت نزاکت‌های بین المللی و حسن همجواری است.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *