پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
هفتمین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» پنجشنبه به تهران ارسال می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

هفتمین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» پنجشنبه به تهران ارسال می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 هفتمین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» پنجشنبه به تهران ارسال می‌شود

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، هفتمین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» به میزان ۱۰۰ هزار دُز فردا (پنجشنبه) نهم اردیبهشت ماه به تهران ارسال می‌شود.

 

13991121000673637484785312335952 19895 PhotoL - هفتمین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» پنجشنبه به تهران ارسال می‌شود

 

براساس قرارداد امضا شده بین وزارت بهداشت ایران و صندوق سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه در این مرحله از توافق در مجموع دو میلیون دُز واکسن «اسپوتنیک وی»  به ایران ارسال خواهد شد که تا پیش این و در ۶ محموله  ۶۲۰ هزار دُز وارد ایران شده است.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو پیش از این در گفت وگویی اعلام کرده بود که طرف روس متعهد شده مابقی این قرارداد را به زودی به ایران ارسال کند.

به گزارش فارس، اولین محموله وارداتی واکسن کرونا روز پنجشنبه ۱۶ بهمن ماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست و تحویل وزارت بهداشت شد. محموله دوم نیز ۳۰ بهمن ماه به ایران ارسال شد. این محموله‌ها به میزان ۱۲۰ هزار دُز بودند. سومین محموله واکسن کرونا روسی شامل ۲۰۰ هزار دُز روز چهارشنبه  ۱۳ اسفند تحویل سفارت ایران شد و روز پنجشنبه ۱۴ اسفند در یک پرواز اختصاصی شرکت ماهان به تهران ارسال شد. چهارمین محموله واکسن روسی «اسپوتنیک وی» به تعداد یکصد هزار دُز پنجشنبه پنجم فروردین ماه از طریق شرکت هواپیمایی ماهان به تهران ارسال شد. پنجمین محموله واکسن کرونا روسی «اسپوتنیک وی» هم شامل ۱۰۰ هزار دُز ۱۲ فروردین ماه به تهران ارسال شد. ششمین محموله واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» به میزان ۱۰۰ هزار دُز پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه به تهران ارسال شد.

این خبر را هم ببینید:  فارس من| اخراج 21 تن از کارگزان شهرداری صحت ندارد

 

13991121000673637484785262329032 85229 PhotoL - هفتمین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» پنجشنبه به تهران ارسال می‌شود

 

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه ۲۶ فروردین ماه در خصوص خرید واکسن از روسیه در توئیتی نوشت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه، با دغدغه اوج گیری دوباره شیوع ویروس کرونا در ایران، با تلاش مضاعف خود موفق شد طی مذاکرات فشرده ای با دولت روسیه، قرارداد خرید ۶۰ میلیون دُز واکسن «اسپوتنیک وی» را نهایی کند. طبق زمان بندی توافق شده، واکسن ها از خرداد تا آذر ماه ۱۴۰۰ به ایران ارسال می شود.

گفتنی است در سفر اخیر سرگئی لاوروف به تهران در ۲۴ فروردین ماه موضوع واکسن و همچنین تولید مشترک واکسن روسی اسپوتنیک وی از جمله مباحث مورد گفت‌وگو بود.

انتهای پیام/