رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 94 خبر


  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۵ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 23 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  هشدار نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره سطحی نگری دولت به اقتصاد کشور به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید احسان خاندوزی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۹۹) در تذکر شفاهی به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و شوراهای عالی در باره غفلت از علاج ریشه‌ای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 هشدار نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره سطحی نگری دولت به اقتصاد کشور

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید احسان خاندوزی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۹۹) در تذکر شفاهی به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و شوراهای عالی در باره غفلت از علاج ریشه‌ای مشکلات اقتصادی و محدود شدن به مسکن‌های کوتاه مدت بازار و گشایش‌های اقتصادی کم خاصیت و چشم دوختن به تسعیر اسمی دارایی‌های بانک مرکزی تذکر می‌دهم.

وی تأکید کرد: امروز ۲۵ شهریور ماه تذکر می‌دهیم که اگر این سطحی نگری اصلاح نشود مسائل اقتصادی ما اول اجتماعی و نهایتا امنیتی خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سیلابی که در ماه‌های اخیر به بازار دارایی از مسکن، ارز، خودرو تا اوراق بهادار همان اژدهای نقدینگی ۲.۷ هزار هزار میلیارد تومانی است که زیر آفتاب انتظارات کاهش ارزش ریال بیدار شد و با سوء مدیریت دولت برخاست و آنچه اقتصادانان هشدار می‌دادند متأسفانه رخ داد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح این پرسش که اگر دولت می‌خواست مشکل را ریشه‌ای حل می‌کرد چه باید می‌کرد، گفت: کسری بودجه دولت و کاهش دور موتور ناترازی بانک‌ها، ایجاد سرعت گیر برای ورود این سیلاب نقدینگی به فعالیت‌های نامولد از طریق اخذ مالیات بر عایدی سرمایه و مجموع درآمد، مدیریت انتظارات، قول عدم کاهش ارزی پول ملی تا پول در دستان مردم داغ نشود، از جمله این اقدامات بود که باید دولت صورت می‌داد.

وی گفت: در شرایطی که هیچ کدام از علل سه گانه بحران اخیر علاج نشده، خواجه در نقش بند ایوان است. هر چند که مسکن‌های رونق بازار خوب است اما تمرکز بر تزریق ذخایر ملت ایران برای رونق کوتاه مدت یک چاره‌اندیشی پایدار به شمار نمی‌رود. این سیاست با ارزش‌های محافظه کاری و کاپیتالیستی بیشتر قرابت دارد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها