پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
هزینه سنجش سلامت کلاس اولی‌ها چقدر است؟ - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

هزینه سنجش سلامت کلاس اولی‌ها چقدر است؟

به گزارش جامعه نیوز:

 هزینه سنجش سلامت کلاس اولی‌ها چقدر است؟

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی دستورالعمل مالی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال ۱۳۹۹ به استان ها ابلاغ شد.

بر اساس این دستور العمل و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرایی پایگاه های سنجش، اجرای مفاد مالی دستورالعمل بر عهده شورای سنجش استان‌ها می است.

در قسمتی دیگر از این دستور العمل آمده است: حدالامکان برای عوامل اجرایی طرح سنجش از نیروهای رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش و یا وزارت بهداشت استفاده شود و در صورت بکارگیری نیروهای غیر رسمی، استفاده از این نیروها فقط در زمان سنجش و به صورت محدود است.

بر اساس این دستور العمل، پرداخت حق الزحمه نیروهای رسمی با رعایت ماده ۹۳ قانون مدریت خدمات کشوری خواهد بود. هر گونه تغییر در تعداد و یا درجه پایگاه های سنجش نیز باید با اخذ مجوز ار سوی شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی سازمان آموزش و پرورش استثنایی باشد.

بر اساس این دستور العمل، برای تأمین بخشی از اعتبارات لازم مبلغ ۴۰۰ هزار ریال از هر نوآموزدریافت خواهد شد و هزینه هر تست مجد نیز ۲۰۰ هزار ریال است.

برای حمایت از اقشار کم بضاعت ۵ درصد از نوآموزان به صورت رایگان و ۱۰ درصد نیز به صورت نیم بها مورد سنجش قرار خواهند گرفت. سنجش دانش آموزان عشایری نیز رایگان خواهد بود.

این بخشنامه را می‌توانید دانلود کنید:  دستورالعمل مالی سنجش سال 1399 دستورالعمل مالی سنجش سال ۱۳۹۹  

این خبر را هم ببینید:  برگزیدگان جشنواره «قلم زرین» معرفی شدند

انتهای پیام/