رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  هرگونه تصمیم مجمع تشخیص درباره FATF در تاریخ ثبت خواهد شد/ باید از برجام عبرت گرفت محمد گودرزی دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: مطرح کردن دوباره بحث  FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک بازی برای غرب پرستان داخلی برای پیروزی در انتخابات […]

به گزارش جامعه نیوز:

 هرگونه تصمیم مجمع تشخیص درباره FATF در تاریخ ثبت خواهد شد/ باید از برجام عبرت گرفت

محمد گودرزی دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: مطرح کردن دوباره بحث  FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک بازی برای غرب پرستان داخلی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است، با این امید که فرصتی به دست بیاورند تا در عرصه انتخابات عرض اندام کنند.

وی ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدا صراحتا با پالرمو و سی اف تی مخالفت کرد ولی الان صحبت از تایید مشروط آن است، اکنون تنها برداشتی که از قضیه می‌توان داشت این است که به دنبال بهره برداری از این موضوع برای انتخابات ریاست جمهوری هستند. چون طرف مقابل هیچ گونه تغییر سیاست و رفتاری نسبت به جمهوری اسلامی نداشته و هر روز برای تهدید انقلاب در اشکال مختلف تلاش می کند.

گودرزی تاکید کرد: ابتدای ورود پالرمو و سی اف تی به مجمع، در دو کمیسیون قضایی و امنیتی، تصویب این لوایح چه با شرط و چه بدون شرط رد شد. مسلما پذیرش مشروط این دو توسط جمهوری اسلامی حق تحفظ را از کشور سلب خواهد کرد و FATF هم با پذیرش مشروط ایران، نمره کافی به ایران برای خروج از لیست اقدامات متقابل نمی دهد.

وی اظهار داشت: اگر ایران FATF را بپذیرد در ادامه باید قطعنامه های شورای امنیت را انجام دهد و این خود تحریمی و محدود کردن کشورمان است. چون در زمینه های دفاعی و امنیتی تمام اطلاعات قابل انتشار به FATF نیست و این مرجع به راحتی ایران را از لیست سیاه خارج نمی کند.

این خبر را هم ببینید:  اصلاح آیین نامه قرار بود برای شفافیت و نظارت باشد نه محدود کردن مجلس

دبیر دفتر تحکیم وحدت یادآور شد: سوالی که مطرح است این است که چه کشورهایی می‌خواهند مصادیق جرم، ترورسیم، پولشویی و جرایم سازمان یافته را تبیین و تفسیر کنند؟ آیا کشورهایی امثال آمریکا، انگلیس و فرانسه که مهد شرارت هستند صلاحیت تبیین این موارد را دارند؟ علاوه بر این وقتی رژیم صهیونسیتی و عربستان در لیست سیاه FATF نیستند باید عقلای جمهوری اسلامی به نیت شوم استکبار جهانی بیش از پیش شک کنند.

وی گفت: اکیدا توصیه می‌شود که اعضای مجمع تشخیص با بررسی روند برجام، شروط ۲۸ گانه‌ای که برای برجام گذاشته شد را به دقت برای بررسی کنند و ببینند که آیا تصویب مشروط این لوایح دولت آقای روحانی را محدود خواهد کرد یا دولت برای اجرا اختیار تام دارد.

گودرزی اظهار داشت: اگر اعضای انقلابی مجمع امروز به تصویب لوایح FATF برسند این موضوع برای مردم تداعی می شود که جنگ اصلی درباره برجام، منافع حزبی بوده نه منافع ملی. 

وی گفت: تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام برای لوایح FATF قطعا در تاریخ ثبت خواهد شد و امیدواریم این تصمیم به گونه‌ای باشد که آیندگان از آن به خوبی یاد کنند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها